18 ОТГ, де навесні та влітку відбулися вибори, мають отримати субвенції з вересня 2016-го
За його словами, для цього треба перераховувати бюджети районних рад, на території яких знаходяться ОТГ, а також бюджети областей, аби розділити повноваження нової ОТГ, району та області.
Він наголосив, що люди вже усвідомлюють переваги децентралізації. «Вони розуміють: чим більша кількість населення і територія, тим більше бюджет, акумуляція ресурсів і відчутніший рух уперед. ОТГ потребують методичної допомоги. І це завдання для державних адміністрацій, регіональних офісів реформ», - зазначив Геннадій Зубко. Він повідомив, що такі офіси не лише сприяють формуванню нових громад, а й надають громадам консультаційну та методичну допомогу у більш ніж десяти дотичних до реформи сферах.
«Важливо, щоб люди мали фахову правову підтримку, допомогу з питань формування бюджетів, планування територій, соціального захисту, освітньої, медичної субвенції. Потрібно, щоб у кожній області працював штаб, який дає відповіді на всі запитання, що і як робити. Це буде зворотній зв’язок, бо імплементація реформи завжди потребує коригувань чи інновацій», - зазначив Геннадій Зубко.
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ