Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.06.15
1339 0
Друкувати
Обране

Арсеній Яценюк звернувся до керівників ОДА розібратися з випадками примусового об'єднання громад

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до керівників обласних державних адміністрацій розібратися з випадками примусового об’єднання громад. Про це Глава Уряду сказав на засіданні Ради регіонального розвитку за участі керівників ОДА в п’ятницю, 12 червня.

Глава Уряду підкреслив, що за законом об’єднання територіальних громад повинно відбуватися виключно добровільно.

Водночас, наголосив Арсеній Яценюк, відомі випадки, зокрема в Київській області, коли громади примушують до об’єднання: «Виходить голова районної адміністрації чи заступник і каже: «Все вже вирішено, ви зобов’язані тільки проголосувати, ніхто вас нічого питати не буде. Уряд написав затвердити перспективний план, а якщо не затвердите - грошей на наступний бюджетний рік не отримаєте».

Глава Уряду наголосив на неприпустимості таких ситуацій: «Це ж «радянський стиль». Начебто щось помінялося наверху, але знизу нічого не змінилося». Він звернувся до керівників ОДА провести роботу з «районниками».

Арсеній Яценюк доручив Віце-прем'єр-міністру - Міністру регіонального розвитку, будівництва та ЖКГУкраїни Геннадію Зубку провести роз’яснення з приводу того, що об’єднання громад може відбуватися виключно на добровільній основі.

Глава Уряду також нагадав про відповідальність влади на місцях, яку вона отримала після проведення бюджетної децентралізації: «Якщо хтось думає, що ми тільки віддамо вниз гроші і не віддамо відповідальність, - глибоко помиляються».

«Мери міст, керівники майбутніх обласних виконавчих комітетів повинні забути можливість тикати пальцем на центральну владу. Ви хотіли грошей, ви хотіли децентралізації і додаткових повноважень – ви зібрали 10 мільярдів гривень за п’ять місяців. Тепер я як Прем'єр хотів би почути, куди ви їх збираєтесь діти, яким чином ці гроші будуть використані та яким чином конкретна людина, яка голосувала за мера, яка голосувала за місцевого депутата, відчує зміну в своєму житті», - підкреслив він

Арсеній Яценюк наголосив, що позиція Уряду незмінна: «На місця треба віддати все, що стосується безпосередньо життя і діяльності територіальної громади. Та з вас потім будуть питати, і ви будете розказувати, чи ви правильно ці гроші потратили, чи ні. Це вже ваша політична відповідальність перед громадянами країни», - звернувся Глава Уряду до представників місцевої влади.

 

ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі