Як бути із сільськими, селищними головами громад, що об'єдналися? Чи потрібно їх визначати виконувачами обов'язків старост та на який період?
Відповідно до частини першої статті 541 Закону староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.
Законодавством не передбачено норми щодо необхідності призначення сільських, селищних, міських голів територіальних громад, які об'єдналися, виконувачами обов'язків старост.
Натомість статтею 42 Закону встановлено, що повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону.
Тобто сільські, селищні голови територіальних громад, що об'єдналися, можуть бути призначені старостами, а не виконуючими обов'язки за процедурою, визначеною статтею 541 Закону.