Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
18578 5
Друкувати
Обране

Як бути із сільськими, селищними головами громад, що об'єдналися? Чи потрібно їх визначати виконувачами обов'язків старост та на який період?

Змінами до Виборчого кодексу України вилучено статті про старост. Але це не означає, що інститут старост зникає. Змінюється процедура обрання: непрямі вибори старост унормовані тепер у Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Закон). Отже, усі питання щодо старост врегульовано у новій статті 541 цього Закону, доповненої згідно із Законом N 1848-VIII від 09.02.2017 р. в редакції Закону N 805-IX від 16.07.2020 р., яка присвячена саме старостам.


Відповідно до частини першої статті 541 Закону староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.

Законодавством не передбачено норми щодо необхідності призначення сільських, селищних, міських голів територіальних громад, які об'єдналися, виконувачами обов'язків старост.

Натомість статтею 42 Закону встановлено, що повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону.

Тобто сільські, селищні голови територіальних громад, що об'єдналися, можуть бути призначені старостами, а не виконуючими обов'язки за процедурою, визначеною статтею 541 Закону.

Джерело:
Лист Мінрозвитку громад від 01.10.2020 р. N 1/34/11588-20

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі
(5)
Раіса
10.11.2020
А шо буде з іншими працівниками? Наприклад з бухгалтерами?
кечамут Раіса
10.11.2020
Викинуть усіх як собак.
Юлія Раіса
11.11.2020
Всіх інших працівників після засідання першої ж сесії повинні повідомити про скорочення згідно КЗпП за 2 місяці і при звільнені виплатити вихідну допомогу у розмірі не менше середньомісячної заробітної плати. Так що після засідання першої сесії по Закону ви ще повинні працювати два місяці. Або замість цього Вам повинні запропонувати роботу у новоствореній ОТГ.
Ірина
11.11.2020
Чи пропонують секретарям рад, які приєдналися посаду в старостинських округах? Що пропонують?
Людмила
23.11.2020
А з яких коштів виплатять вихідну допомогу та розрахункові ???
Залишити коментар:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд