Індексація для новоприйнятих працівників

Працівника прийнято на роботу у жовтні 2017 р. Останнє підвищення посадових окладів на підприємстві відбулося у березні 2017 р. Який порядок проведення індексації для такого працівника?


Пунктом 5 Порядку № 1078 установлено, що значення індексу споживчих цін (далі — ІСЦ) приймається за 1 або 100 % у місяці підвищення розміру тарифних ставок (окладів). Для проведення подальшої індексації обчислення ІСЦ здійснюється з місяця, що настає за місяцем підвищення тарифних ставок (окладів).

Для працівників, якихпереведено на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість та у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи, а також для новоприйнятих працівників, обчислення ІСЦ для проведення індексації здійснюється з місяця, що настає за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку обіймає працівник (п. 102 Порядку № 1078).

Отже, якщо працівника прийнято на роботу у жовтні 2017 р., а підвищення посадового окладу за  посадою, на яку прийнято працівника, відбулося у березні 2017 р., то обчислення ІСЦ для проведення індексації для новоприйнятого працівника має здійснюватися з квітня 2017 р. Індекс для проведення індексації у жовтні 2017 р. становить у такому разі 3,8 % (1,009 × 1,013 × 1,016 х 100 – 100).

Ніна Підлужна, директор Департаменту стратегічого планування та аналізу Мінсоцполітики України

www.visnuk.com.ua

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (13)
Андрей
19.10.2017
По-моему, Нина ошиблась в расчетах ))
Злой бух
19.10.2017
совет: Нина, прочитайте ещё раз закон!
ИрЛи
19.10.2017
Чем бы ещё заняться в соц.политике, при такой экономике, как ни загрузить и без того озадаченных бухгалтеров.....
Татьяна
19.10.2017
На сайде Дебет-Кредит такую статью уже удалили.
Галина
19.10.2017
Удалили? Значит дебет с кредитом не сошелся.
Вита
19.10.2017
На сайті Вісника інші цифри- 3,8%
http://www.visnuk.com.ua/uk/faq/question/1410
Отже, якщо працівника прийнято на роботу у жовтні 2017 р., а підвищення посадового окладу за посадою, на яку прийнято працівника, відбулося у березні 2017 р., то обчислення ІСЦ для проведення індексації для новоприйнятого працівника має здійснюватися з квітня 2017 р. Індекс для проведення індексації у жовтні 2017 р. становить у такому разі 3,8 % (1,009 × 1,013 × 1,016 х 100 – 100).
EVGENIY Вита
19.10.2017
Виправив і у нас на сайті! Дякую!
Андрей Вита
19.10.2017
На сайте "Вісника" тоже был бред - и тоже исправили. Неужели читают комментарии? :)
Бухгалтер
19.10.2017
Господи что за бред!
Світлана
20.10.2017
Підкажіть, будь ласка, якщр у вересні було створено нову посаду і принято працівника, який у нього буде базовий місяць?
eMelya Світлана
20.10.2017
Якщо оклади для всіх посад затверджені окремою постановою, наприклад та ж тарифна сітка, то базовим місяцем буде місяць підвищення таких окладів. Наприклад, за ЄТС - це січень 2017 року. Якщо в штатний розпис вноситься нова посада і розраховується новий оклад (ставка), то базовим буде місяць створення посади.
Павло
20.10.2017
Якщо у Вас бюджетна установа, то почитайте статтю «Індексуємо «бюджетну» зарплату: що врахувати» за цим посиланням: https://buhgalter.com.ua/articles/oplata-praci/indeksacziya-dohodiv/indeksuyemo-byudzhetnu-zarplatu-shcho-vrahuvati/
Тата
31.10.2017
Прикро, коли фахівці замість роз"яснень пишуть такі безглузді коментарі. Якщо важко навіть погортати закон, навіщо було розкривати рота? Пропоную тоді і зарплату прийнятому у жовтні працівнику заплатити почнаючи з квітня. Він же не отримував. Було б смішно, якби не так сумно.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі