Нашi сайти:

Мінсоцполітики: про індексацію мінімальної зарплати

Мінсоцполітики торкнулося питання щодо внесення змін до чинного законодавства України стосовно індексації мінімальної заробітної плати.


В Міністерстві нагадали, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів, місяць підвищення вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Для нарахування подальшої індексації індекс розраховується наростаючим підсумком з наступного за базовим місяця (п. 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення).     

Враховуючи зазначене, якщо розмір мінімальної заробітної плати переглядався у грудні 2013 року, то у січні 2015 року індекс для проведення індексації заробітної плати працівників, які отримують її на рівні мінімальної, становить 21,2 %, сума індексації складає 258,22 грн (1218 х 21,2 : 100).        

Якщо працівник отримує заробітну плату на рівні мінімальної, то її розмір індексується у повному розмірі.       

Крім того, Мінсоцполітики зазначило, що мінімальна заробітна плата підлягає індексації і окремого визначення її як об’єкт індексації не потребує.

Такі роз’яснення надало Мінсоцполітики в листі від 02.03.2015 р. № 2724/0/14-15/10       

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі