Мінсоцполітики: про індексацію надбавок

Надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, передбачена чинним законодавством і є об'єктом індексації, — зазначило Мінсоцполітики


Отже, місяць встановлення зазначеної надбавки та місяць, в якому збільшується відсоток цієї надбавки порівняно з попереднім періодом, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації.

У разі якщо надбавка була встановлена, а потім деякий час не виплачувалася, і знову була встановлена працівнику в такому ж розмірі, то місяць перевстановлення надбавки не є підставою вважати місяць базовим.

Так, якщо, наприклад, працівникові до 2012 року встановлювалася надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи у розмірі 50 %, в 2012 році вона не виплачувалася, а з січня 2013 року вона була встановлена в тому ж розмірі, то це не повинно впливати на зміну базового місяця.

Мінсоцполітики також зазначило, що питання встановлення працівникові надбавки за тимчасово відсутнього працівника врегульовано постановою КМУ від 29.01.2014 р. № 36, згідно з якою місяць, в якому відбувається підвищення грошових доходів у зв'язку з виконанням обов'язків тимчасово відсутнього працівника, не можна вважати базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації (у разі, коли не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу).

Такі роз’яснення надало Мінсоцполітики в листі від 11.08.2014 г. № 8959/0/14-14/10.

 Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі