2 травня не буде вихідним: доопрацьований проект Трудового кодексу

Проект Трудового кодексу № 1658, прийнятий за основу ще в листопаді 2015 року, підготовлений до другого читання, передає ЮРЛІГА.Трудовий кодекс складається з 9 книг, які регулюють укладення трудового договору; умови праці; особливості праці працівників із сімейними обов'язками, неповнолітніх, за трудовим договором з роботодавцем - фізичною особою; питання професійної (службової) кар'єри; колективні трудові відносини; нагляд і контроль за виконанням трудового законодавства; відповідальність працівників і роботодавця; питання вирішення індивідуальних трудових спорів.

У проект включена норма про заборону будь-якої дискримінації у сфері праці, що  викликала критику ряду нардепів, зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, етнічної, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров'я, вагітності, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ / СНІД, сімейного та майнового положення, сімейних обов'язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому об'єднанні громадян, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду або інші органи за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов'язаних з характером роботи або умовами її виконання.

Також визначені дні державних свят, робота в які не проводиться:

1 січня - Новий рік;

8 березня - Міжнародний жіночий день;

1 травня - Міжнародний день солідарності трудящих;

9 травня - День Перемоги;

28 червня - День Конституції України;

24 серпня - День незалежності України;

14 жовтня - День захисника України.

Вихідними також є релігійні свята:

7 січня - Різдво Христове;

один день (неділя) - Пасха (Великдень);

один день (неділя) - Трійця.

За поданням релігійних громад інших (неправославних) конфесій, зареєстрованих в Україні, роботодавець надає особам, які сповідують відповідні релігії, до трьох днів відпочинку протягом року для святкування великих релігійних свят з відпрацюванням цих днів за погодженням між працівником і роботодавцем (у вихідні дні або шляхом продовження роботи після закінчення робочого дня (зміни), але не більше ніж на 4 години).

У вихідні дні заборонено залучати працівника до роботи (крім виняткових випадків) без його письмової згоди.

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (11)
Читач
21.08.2017
З тексту не зрозуміло, понеділки після свята, що припадає на неділю, будуть неробочими?
Катя
21.08.2017
Я, вважаю що понедилки будуть вихідними, якщо свято припало на неділю.
Читач Катя
21.08.2017
В першому читанні такі понеділки вважалися робочими. А Ви бачили текст, підготовлений до другого читання?
Nat Читач
22.08.2017
У проекті до другого читання: "5. У разі якщо вихідний день збігається з днем державного або релігійного свята (стаття 163 цього Кодексу), вихідний день переноситься на наступний після державного або релігійного свята робочий день. Таке перенесення зменшує тривалість робочого часу у відповідному періоді, що повинно враховуватися незалежно від режиму робочого часу і способу його обліку."
123
21.08.2017
"У проект включена норма про заборону будь-якої дискримінації у сфері праці, ....., зокрема порушення принципу рівності прав і можливостей, пряме або непряме обмеження прав працівників залежно від ..... сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності" - І за це боровся майдан? Щоб у школах, дитсадках безперешкодно могли працювати збоченці?
Ольга 123
21.08.2017
Виж бачете до чого воно йде!!!! Це вже будуть не збочинці а рівноправні громадяни України, їхні дії будеть захищені законом а ми і рота не матимемо права відкрити до них бо закон на їхньому боці!!
Stavr 123
23.08.2017
А в чем проблема? Цэевропа. За это вы и боролись, если мне не изменяет память. Получите и распишитесь.
LEXXX
21.08.2017
Частина п'ята ст 161 ПРОЕКТУ Трудового кодексу:

У разі якщо вихідний день збігається з днем державного або релігійного свята (стаття 163 цього Кодексу), вихідний день переноситься на наступний після державного або релігійного свята робочий день. Таке перенесення зменшує тривалість робочого часу у відповідному періоді, що повинно враховуватися незалежно від режиму робочого часу і способу його обліку.
Павло
22.08.2017
Через рік або 2 повністю приберуть 1 травня! І славнозвісні "майовки" уйдуть в історію. Нажаль((( Я за декомунізацію, але все потрібно робити з розумом і по людьськи! Якщо ти щось у людей забираєш, то маєш запропонувати щось взамін. Всім зрозуміло, що ніхто, крім упоротих комуняк, не святкує "День трудящихся". Для всіх це вже був національний ритуал поїздки на шашлики, природу, річку, гори, море. Дебіли, бл..ть!
111 Павло
22.08.2017
Ну так вы ж думали, за что боритесь. Получайте последствия.
валентина
22.08.2017
..шашлики... хоч можна було огород засадити на травневі свята.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі