Чи має працівник, який навчається, право на додаткову відпустку?

Кодексом законів про працю України передбачені різного роду пільги для працівників, які навчаються. Зокрема, відповідно до статі 216 працівникам, які успішно навчаються без відриву від виробництва у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, надаються додаткові оплачувані відпустки:


1) на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для тих, хто навчається на першому та другому курсах у вищих навчальних закладах:
   
   першого та другого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання - 10 календарних днів,
   
   третього та четвертого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання - 20 календарних днів,
   
   незалежно від рівня акредитації з заочною формою навчання - 30 календарних днів;
   
   2) на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для тих, хто навчається на третьому і наступних курсах у вищих навчальних закладах:
   
   першого та другого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання - 20 календарних днів,
   
   третього та четвертого рівнів акредитації з вечірньою формою навчання - 30 календарних днів,
   
   незалежно від рівня акредитації з заочною формою навчання - 40 календарних днів;
   
   3) на період складання державних іспитів у вищих навчальних закладах незалежно від рівня акредитації - 30 календарних днів;
   
   4) на період підготовки та захисту дипломного проекту (роботи) студентам, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання першого та другого рівнів акредитації, - два місяці, а у вищих навчальних закладах третього і четвертого рівнів акредитації - чотири місяці.
   
   Тривалість додаткових оплачуваних відпусток працівникам, які здобувають другу (наступну) вищу освіту за заочною (вечірньою) формою навчання у навчальних закладах післядипломної освіти та вищих навчальних закладах, що мають у своєму підпорядкуванні підрозділи післядипломної освіти, визначається як для осіб, які навчаються на третьому і наступних курсах вищого навчального закладу відповідного рівня акредитації.
   
   Працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, для підготовки та складання іспитів надається один раз на рік додаткова оплачувана відпустка з розрахунку 10 календарних днів на кожний іспит.
   
   Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 30 календарних днів.
   
   Для працівників, які навчаються у вищих навчальних закладах з вечірньою та заочною формами навчання, де навчальний процес має свої особливості, законодавством може встановлюватися інша тривалість відпусток у зв'язку з навчанням.
   
   Відпустки, передбачені пунктами 1 і 2 частини першої та частиною четвертою цієї статті, надаються впродовж навчального року.
   
   На час додаткових відпусток у зв'язку з навчанням (статті 211, 213, 216 Кодексу), за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата.
 
Управління Держпраці у Хмельницькій області


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
ирина
04.08.2016
а как конкретно это делается? насчитали компенсацию, перечисляем чистую суму или грязную? если чистую, то понятно, а елси грязную, то как потом мы можем отчисления заплатить?
Татьяна
04.08.2016
Ирина, ваш вопрос непонятен. Делается приказ на учебный отпуск, начисления отпускных производятся как для обычного отпуска, отчисления и начисления тоже проводятся в обычном порядке. В чем сложность?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі