Інформація по темі "" | Публікації по тегу
11.01.24
1901 0
Друкувати
Обране

Чи має право працівник на соціальну відпустку, у разі якщо упродовж року він знаходився у відпустці без збереження?

Чи має право працівник на соціальну відпустку передбаченою статтею 19 Закону України «Про відпустки», у разі якщо упродовж календарного року він знаходився у відпустці без збереження заробітної плати?

Законом України  від 15.04.2021 № 1401-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною» у частину першу статті 19 Закону України «Про відпустки» внесено зміни щодо надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, а саме: слова “Жінці, яка працює і має” замінити словами “Одному з батьків, які мають”.

Таким чином, статтею 19 Закону України «Про відпустки» визначено, що одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину, матері (батьку) особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

Зазначена відпустка є соціальною і надається в будь-який час календарного року, незалежно від відпрацьованого часу та часу народження дитини.

Отже, жодних норм щодо обмеження права на додаткову відпустку відповідно ст. 19 Закону «Про відпустки» працівнику, який жодного дня не працював протягом календарного року не визначено.

Джерело:
Південно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×