Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
4926 3
Друкувати
Обране

Чи має право роботодавець звільнити жінку з «декретного місця»?

Чи має право роботодавець звільнити жінку, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку, якщо ця жінка працювала на місці основного працівника, який на той час знаходився у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку?


На час відпустки основного працівника по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку, роботодавець має право прийняти іншу особу за строковим трудовим договором, відповідно до вимог ст. 23 КЗпП.

Враховуючи вимоги ч. 2 ст. 184 КЗпП, звільнення жінок, які мають дітей віком до трьох років з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов`язковим працевлаштуванням. Обов`язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

Враховуючи викладене, звільнення такої жінки з роботи до досягнення дитиною трьохрічного віку за закінченням строку трудового договору без працевлаштування вважаємо незаконним.

Тетяна Томіленко, інспектор праці. 

ГУ Держпраці у Черкаській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (3)
Анна
20.08.2020
Хотілось би чіткіших роз'яснень, як зазначене реалізувати на практиці? Якщо установа ліквідується повністю, яким чином і куди працевлаштувати таку жінку? Брати за руку і водити на співбесіди? А якщо вакансій немає? Взяття на облік в центр зайнятості не гарантує обов'язкового працевлаштування.
Вадим Анна
20.08.2020
Який центр зайнятості, Ви повинні конкретно запропонувати їй роботу, а вона погодитися на неї, всі інші варіанти незаконні. На практиці роботодавці у разі ліквідації звільняють таких працівників на загальних підставах та сподіваються на їх адекватність та розуміння, що виконати норми кодексу неможливо.
Оля
21.08.2020
К чему эту дурню писать? Кто и где сейчас работает по КЗоТу?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд