UA | RU

Чи має право жінка, яка перебуває в декретній відпустці, на виплату компенсації за невикористану додаткову відпустку

Відповідно до ст. 24 Закону України «Про відпустки» (далі - Закон), грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки тим працівникам, які мають дітей віком до 14 років чи дитину-особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи, виплачується у разі звільнення цього працівника.


Цією ж нормою Закону передбачено, що за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією, але тривалість щорічної і додаткової відпусток не повинна бути меншою як 24 календарні дні.

У зв’язку з цим підприємство, де працює працівниця не має правових підстав для виплати їй грошової компенсації за дні додаткової відпустки на дітей віком до 14 років, оскільки така виплата може бути проведена лише у разі її звільнення.

Ярослав Турянський, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів. 

ГУ Держпраці у Закарпатській області

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
Жанна
11.07.2018
Додаткова відпустка на дітей до 14 чи 15 років? Тут вказано(buhgalter.com.ua/articles/trudovi-vidnosini/sotsialna-dodatkova-vidpustka-na-ditey-zyasovuyemo-usi-nyuansi/) до 15, а цій публікації - до 14?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі