Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
4325 6
Друкувати
Обране

Чи може роботодавець запитувати жінку про її вагітність при прийомі на роботу?

Під час онлайн-прийому до фахівців Держпраці звернулися із запитаннями: Чи може роботодавець запитувати жінку про її вагітність при прийомі на роботу? Як поводитись роботодавцю, якщо жінка повідомила про вагітність при прийомі на роботу.


Теоретично, якщо вона не пройде випробування та буде звільнена за п. 11 ст. 40 КЗпПУ, то може на підставі медичної довідки по вагітності поновлена на роботі – як цьому запобігти на стадії укладання трудового договору?

Заступник начальника відділу з питань трудових відносин Ігор Литвинов зазначив, що під час працевлаштування в Україні жінок часто запитують про те, що не має ніякого стосунку до професійних характеристик, але порушує їх особистий простір, зокрема це питання про стан жінки, в якому вона знаходиться на момент працевлаштування.

Законодавство України передбачає заборону будь-яких проявів дискримінації за статевою ознакою. Про це йдеться, зокрема, в Конституції України (Стаття 24), Законі України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків» та у статті 2 Кодексу законів про працю.

Крім того, відповідно до статті 184 Кодексу законів про працю України Заборонено відмовляти у прийнятті на роботу жінкам із причин, пов’язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до 3 років, а також одиноким матерям — за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда.

У разі відмови у прийнятті на роботу таким категоріям осіб роботодавець зобов’язаний повідомити їх про причину відмови у письмовій формі.

У свою чергу, жінка може оскаржити таку відмову в суді. Тому при прийомі на роботу ставити такі питання є недоречно.

Щодо випробувального терміну. Статтею 26 Кодексу законів про працю України заборонено встановлення випробувального терміну вагітним жінкам; одиноким матерям, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю.

Однак якщо жінка при прийомі на роботу не повідомила про вагітність а повідомила про це під час проходження випробувального терміну Звільнення такої жінки як такої, що не пройшла випробувальний термін, оскільки це є звільненням з ініціативи роботодавця заборонено законодавством. (стаття 184 КЗпП України).

Для підтвердження свого стану (вагітності) жінка має надати роботодавцю відповідний медичний висновок.

km.dsp.gov.ua

 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (6)
12345
18.10.2019
Подозреваю, что новый Трудовой кодекс эти права пустит под откос transparent_pxl.pngИ останется одно право - в любой удобный для работодателя момент услышать "Вы уволены".
Енгрібьорд 12345
18.10.2019
Так то воно так. Дискримінація - то погано. От тільки, який сенс роботодавцю брати на роботу людину, яка не буде її виконувати, ну скажім, найближчі три роки?
12345 Енгрібьорд
18.10.2019
Как работодатель я Вас, конечно, понимаю, НО, в тоже время как наемный сотрудник, примеряя данную ситуацию на себя, задаюсь вопросом - а где мне взять хлеб свой насущный, чтобы не сдохнуть с голоду? Просто работодателю не охота опять морочиться с поиском временного сотрудника на период декретного отпуска мамочки.
Енгрібьорд 12345
18.10.2019
пссс....я не про декретний... я про той що по догляду до трьох років (чи як варіант до 6) . До того ж, то різні справи, коли в декрет іде працівний, що в тебе вже рік чи більше пропрацював і зовсім інша коли той, якого тільки вчора взяли на роботу.В ідеалі "правила гри" на трудовому ринку мають бути такими, щоб уникати рецидивів, як з боку роботодавця, так і з боку працівника. Погано, коли роботодавець має право звільняти без пояснень та об"єктивних причин. Проте, в даний час окремі "захищені" категорії працівників неможливо законно звільнити з роботи, навіть якщо така людина відверто нехтує своїми службовими обов"язками.
Ольга Енгрібьорд
22.10.2019
"Відверто нехтує своїми службовими обов'язками" і вагітна -це різні речі. Поставте себе місце вагітної жінки і тоді зрозумієте, що їсти хочуть абсолютно всі!!!
Енрібьорд Ольга
22.10.2019
А до чого у цьому конкретному випадку конкретно взятий роботодавець? У нас же правова, соціальна.... і ще якось там держава. Чи не повинна саме держава (читай держбюджет) дбати про людей у такій ситуації?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться