Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.12.23
2043 2
Друкувати
Обране

Чи може роботодавець звільнити працівника за "невідповідність" посаді?

При укладені трудового договору працівнику може встановлюватись випробувальний термін з метою перевірки його відповідності роботі, яка доручається. Відповідно до статті 26 КЗпП умова про випробування повинна бути зазначена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

Упродовж випробувального терміну оцінюється відповідність працівника роботі або посаді. Період випробування не може перевищувати 3 місяців, та 6 місяців у разі погодження з профспілкою.

Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця. Дні, в які робітник фактично не виконував обов’язки, до тривалості випробувального терміну не зараховуються.

У разі встановлення роботодавцем невідповідності працівника займаній посаді, на яку його прийнято, або виконуваній роботі він має право протягом строку випробування звільнити такого працівника, письмово попередивши його про це за три дні.

Центрально-Західне міжрегіональне управління Держпраці

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Леся
08.12.2023
Керівник навчального закладу погрожує звільнити бухгалтера через те, що то відмовляється займатися закупівлями (не підписує наказ про призначення його уповноваженою особою).
Чи правомірні такі дії керівника ?
Ольга Леся
12.12.2023
В штатних нормах додано фахівця з держзакупівель якщо установа проводить їх самостійно. повинна бути окрема посада в штатному розписі.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі