Чи можливе переведення державного службовця на тимчасово вакантну посаду без конкурсного відбору?

Відповідає головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Рівненській області Алла Аврамчук


Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 13 Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу», щодо переведення на рівнозначну посаду, Національне агентство України з питань державної служби надає роз’яснення (від 11.05.2016 р. № 8-р/з).

Згідно зі ст. 41 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) державний службовець з урахуванням його професійної підготовки та професійної компетентності може бути переведений без обов’язкового проведення конкурсу:

1) на іншу рівнозначну або нижчу вакантну посаду в тому самому державному органі, у тому числі в іншій місцевості (в іншому населеному пункті), — за рішенням керівника державної служби;

2) на рівнозначну або нижчу вакантну посаду в іншому державному органі, у тому числі в іншій місцевості (в іншому населеному пункті), — за рішенням керівника державної служби в державному органі, з якого переводиться державний службовець, та керівника державної служби в державному органі, до якого переводиться державний службовець.

Згідно із ст. 2 Закону № 889 рівнозначна посада — це посада державної служби, що належить до однієї групи оплати праці з урахуванням юрисдикції державного органу.

Ст. 51 Закону № 889 встановлено 9 груп оплати праці. До кожної із груп належать відповідні посади.

Отже, переведення державного службовця без проведення конкурсу можливе на рівнозначну або нижчу посаду.

rv.dsp.gov.ua

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (21)
юра
15.09.2017
брехня переводяться і дуже класно на ВИЩУ ПОСАДУ І через "спеціальний конкурс у $
Наташа
15.09.2017
А у мене 20 років державної служби,але не має вищої освіти! І мене з головного перевели у спеціалісти!А вчитися немає можливості.Так і сидю тепер із самою малою зарплатою,але саме більше стажу з колег! А молодь приходе з вишкою,але не знають елементарних речей!
Сергій Наташа
15.09.2017
Тільки не потрібно про молодь, ви були такі ж.
Саша Наташа
18.09.2017
Вам треба дякувати, що взагалі сидите. Гнати таких поганим віником, сидять по 20 років, вилку в розетку вставити не вміють.
Наташа Саша
18.09.2017
Не Вам судити про мою роботу!Кожен відповідає за себе сам!Я не мала на увазі усю молодь! А з тими що я працюю,не знають скільки в мільйоні нулів,2 + 2 не складуть та соціальний пишуть з буквою Ы !!!
Анна Саша
18.09.2017
Саша, Сергей!! Имейте совесть! Что бы вы смогли без "таких"? На них держится вся работа,сегодняшняя молодежь и в подметки им не годится, по себе сужу: у самой стаж 2 года, не знаю что бы я делала без этих "старых кадров", без их знаний и опыта, кто бы помог, подсказал?. А на счет вилки в розетку: подумаешь, разве они виноваты что не из этого поколения, ну не могут они освоить технику? ну и помогли бы им - корона не с, летит, они намного сложнее и важнее работу делают каждый день. Уважать их надо, когда они уйдут на пенсию, вы вообще загнетесь. А теперь вообще до 60 лет будут сидеть на работе, думаете им хочется?
Наташа Анна
18.09.2017
Дякую Анна! Висновок один- наша молодь вищщу освіту одержала , а вищще ВИХОВАННЯ НІ!!!!!!!!
Сергій Наташа
18.09.2017
А у вас на жаль ні одного, ні другого. Я тільки написав, що й ви такі були і це правда. Так як всім потрібен час адаптуватися на новій роботі. От тільки коли ви закінчували училище(університет) вам давали направлення на роботу. Освіта була безплатною. А зараз мало того, що без грошей не отримаєш освіти, так і отримавши її, не можна знайти роботу. Всім потрібен опит (2-5 років). А де його взяти, коли такі діячи як, ви, замість того, щоб допомогти молодій особі поливаєте їх брудом на форумах.
Наташа Сергій
18.09.2017
З Вами нема сенсу далі сперечатися! Різниця в тому,що освіту (яка б вона не була),ми здобували своїм розумом! А Ви за батьківські гроші! До речі,а про Ваших батьків таке ж "мнєніє" на роботі?У кожного своя правда!Бог нам суддя!
Сергій Наташа
18.09.2017
Ви, впевнені, що я за батьківські гроші отримав освіту?
Сергій Наташа
18.09.2017
Згоден, сперечатися немає смислу. Є, ВИ, і молодь!!!!
Наташа Сергій
18.09.2017
Ні, давайте і МОЛОДЬ напишемо з великої літери!Щоб ми працювали разом і находили спільну мову ЗАВЖДИ!Як в родинах так і на роботі!
Мажор
15.09.2017
А я мажор и мне пофиг куда кого перевели, скоро будете на меня работать))))))))))))))

діоген
19.09.2017
той опит, що мають старі кадри, які як правильно самі про себе тут підмітили, що вони сидять, поки інші працюють, вони лише займають місце чи вакансію, замість того, щоб працювати над розвитком у своїй сфері відповідальності, так от той опит державі не тільки не потрібен, а взагалі шкідливий. Вони зі своїм опитом завели країну у прірву. Як би вони саме працювали на розвиток, країна не опинилась би там, де вона зараз є. Їх опит, це як розвинути корупцію до міждержаних масштабів і опустити соціальний стан нижче плінтусу.
Сергій діоген
19.09.2017
Не згоден! Прості спеціалісти на місцях не впливають на розвиток держави, вони виконують розпорядження, які приходять зверху (виконавча служба все таки, а не законодавча). Інша справа розвиваються вони, чи ні! Але це все залежить уже від самої особи, прагне вона до розвитку чи ні. З другої сторони, для цього повинен бути стимул, якого на сьогодні немає. А робота потрібна всім (молоді і людям з опитом), тим більше, пенсійний вік все піднімають і піднімають.
Ольга
22.09.2017
В зв'язку з пенсійною реформою, скоро молоді взагалі не буде місця де працювати, бо ті хто має "20" і більше років стажу за плечима і потягом з насидженого місця не стягнеш.
Лідія Ольга
22.09.2017
Так що їм робити ?Зразу вмирати,чи звільнятися та ходити жебраками?
Ольга Лідія
25.09.2017
А що робити молоді, коли сидять на теплому місці і отримують пенсію і зарплату? А молодим точно хоч вмирай хоч жебракуй?
Лідія Ольга
25.09.2017
Ми спілкуємося на різних мовах!Мова іде про людей,яким ще немає і 50 років!?А нас вже списують у тих,хто займає місце молоді!!!!
Наталя
26.11.2017
Підкажіть чи можна перевести головного спеціаліста районного управління на посаду головного спеціаліста Головного управління без конкурсу.
Людмила Наталя
29.11.2017
Ні, не можна
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі