Інформація по темі "" | Публікації по тегу
07.06.21
18244 4
Друкувати
Обране

Чи можливо звільнити працівника з займаної посади під час знаходження на лікарняному

До управління Держпраці звернувся громадянин з питання можливості звільнення працівника з займаної посади під час знаходження на лікарняному, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.

Фахівцями управління з даного питання було надано роз’яснення про наступне.

Частиною 3 статті 40 КЗпП – не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за пунктом 5 цієї статті, а саме: нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки по вагітності і родах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні.

За працівниками, які втратили працездатність у зв’язку з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням, місце роботи (посада) зберігається до відновлення працездатності або встановлення інвалідності), а також у період перебування працівника у відпустці. Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.

Тобто не можливо звільнення працівника під час знаходження на лікарняному у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за ініціативою власника або уповноваженого ним органу.

У інших випадках, у відповідності до вимог статті 38 КЗпП, згідно з якою працівник має право розірвати трудовий договір, коли він сам є ініціатором звільнення, попередивши про це власника або уповноваженого ним орган за два тижні, таке звільнення допускається під час знаходження його на лікарняному, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, оскільки дана норма чинного законодавства не містить будь якої заборони.

Також можливе звільнення працівника, під час знаходження його на лікарняному, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, за угодою сторін згідно частини 1 статті 36 КЗпП.

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
ОЛЯ
07.06.2021
Підскажіть будь ласка. якщо працівник весь день був на роботі, в цей день його звільнили за прогул, розрахували та виплатили розрахункові, видали наказ про звільнення (з яким працівник відмовився ознайомлюватись, не забрав трудову книжку), а ввечері поза рабочим часом відкрив лікарняний лист тимчасової непрацездатності. які дії керівництва? скасувати наказ про звільнення чи відмовити в оплаті лікарняного так як працівник вже звільнений!!??
Вадим ОЛЯ
08.06.2021
Трудові відносини обчислюються у роках,місяцях , днях зг. ст. 241 КзпП , день звільнення вважається останнім днем перебування у трудових відносинах і не важливо скільки годин відпрацював працівник у цей денб, у нього взагалі може бути вихідний. У вашому випадку лікарняний було відкрито в день коли працівник ще перебував у трудових відносинах і тому від підлягає оплаті. Наказ про звільнення потрібно скасувати і звільнити працівника після закінчення лікарняного листа.
Більш детально можете почитати в судовій справі №127/21890/16-ц від 12.09.2018 р.
Анна
11.06.2021
У нас був випадок, коли працівниця відпрацювала робочий день і вже після звернулась до лікаря, оформила лікарняний цим же числом. В табелі проставили робочий день, в протоколі комісії по соцстраху прописали оплатити з числа, наступного за відпрацьованим днем
Ольга
28.08.2021
Доброго дня, скажіть, будь ласка, як правильно оформити наказ про звільнення, точніше яким числом, якщо працівник пішов на лікарняний під час закінчення строкового договору.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі