Інформація по темі "" | Публікації по тегу
23.02.22
3730 3
Друкувати
Обране

Чи можна оформити прибиральницю за цивільно-правовим, а не трудовим договором?

Під час інспекційного відвідування встановлено, що ТОВ «Сумифарба» допущено до роботи в якості прибиральниці жінку без укладання трудового договору.

 

В ході перевірки посадовцям не надано пояснень та документів щодо наявності будь-якого договору із працівником. Втім, під час подання заперечень на акт інспекційного відвідування суб’єктом господарювання наданий цивільно-правовий договір (далі - ЦПД).

Інспекторами праці встановлено, що проведення вищевказаної роботи є саме процесом трудової діяльності, а не цивільно-правових відносин. Тому роботодавець мав би укласти з працівником трудовий договір, а не ЦПД.

Таким чином, на підставі абзацу другого частини другої статті 265 КЗпП уповноваженою посадовою особою Управління Держпраці у Сумській області винесено постанову про накладення штрафу за використання праці неоформлених працівників у розмірі 125 190,00 грн.

Із метою скасування даної постанови підприємство звернулось до суду.

За результатами розгляду справи Другий апеляційний адміністративний суд та Верховний суд визнали правомірною постанову Держпраці про накладення на ТОВ «Сумифарба» штрафної санкції за використання праці без оформлення трудового договору.

До відома: колегія суддів вважає, що предметом вказаних вище угод є власне праця  працівника щодо здійснення та забезпечення трудової функції в діяльності підприємства на посаді «прибиральник», тобто, сам процес праці, а не її кінцевий результат, тоді як предметом ЦПД мають бути виконання його стороною певного визначеного обсягу робіт, які виконавець повинен передати замовнику. Вказане свідчить про систематичне виконання працівником товариства робіт, що є метою трудового договору.

Управління Держпраці наголошує, що дії роботодавця щодо надання трудовому договору форми цивільно-правового договору перешкоджають реалізації права фізичної особи на працю, гарантованого Конституцією України та КЗпП, а також права на соціальний захист у випадку безробіття, при тимчасовій втраті працездатності у разі нещасного випадку на виробництві або внаслідок професійного захворювання, права на відпочинок, щорічну оплачувану відпустку та права на здорові і безпечні умови праці.

ГУ Держпраці у Сумській області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
svet7ik
23.02.2022
проверять надо поголовно все рабочие места и длительность рабочего дня
111 svet7ik
23.02.2022
Знав я одну торгову фірму. Водії приходили на роботу в 6,30 ранку і в 7,00 вже затарені товаром виїжали з фірми і розвозили товар по області. На фірму повертались в 18,00-22,00. Інспектори приходили на фірму неодноразово, але з 8,00 до 17,00. Тому виявити реальну кількість працівників і їх продовженість робочого дня майже неможливо.
Ольга
23.02.2022
человек работал, налоги платились и все равно штраф?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі