23.03.21
Чи можна внести зміни у графік відпусток
Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи. Іноземці та особи без громадянства, які працюють в Україні, мають право на відпустки нарівні з громадянами України.
Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, який відлічується з дня укладення трудового договору.
Щорічну основну відпустку на прохання працівника і з дозволу роботодавця можна ділити на частини. Але за умови, що основна безперервна її частина складатиме не менше 14 календарних днів.
Причому, ці неподільні 14 днів не обов’язково мають бути використані першими. Тобто, якщо відпустка — 24 календарні дні, то законний варіант спочатку використати 10 календарних днів відпустки, наприклад, по одному — два дні, а потім — неподільні 14.
Щорічну відпустку надають на підставі графіка відпусток. Але в цей графік завжди можна внести зміни. Наприклад, якщо відпустка в цей період не запланована, але працівник хоче, а роботодавець не заперечує.
Працівник пише заяву з проханням надати щорічну відпустку (її частину) поза графіком. Роботодавець вносить зміни в графік відпусток, видає наказ про відпустку і ознайомлює з ним працівника.
Важливо! Термін виплати відпускних — за 3 календарних дні до початку відпустки.
Працівник у заяві може обумовити бажаний термін отримання відпускних. Формулювання може бути таким: «Прошу виплатити суму відпускних, що належить мені, в найближчий термін, установлений для виплати зарплати/авансу».
Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.
Працівникам може бути надана відпустка без збереження зарплати на період карантину, встановленого Кабміном (ч. 3 ст. 26 Закону про відпустки). Тому, якщо працівник хоче, а роботодавець не проти, то відпустка може бути надана навіть на один-два дні.
Увага! Примусово відправити працівника у відпустку за свій рахунок роботодавець не може. Можна тільки домовитись з працівником.
Як оформити таку відпустку?
1. Працівник пише заяву. Наводить у ній причину виходу у відпустку, дату початку відпустки і її тривалість.
2. Роботодавець видає наказ (розпорядження) про надання відпустки.
Джерело:
Управління Держпраці у Хмельницькій області
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Новини по темі: