Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5604 0
Друкувати
Обране

Чи можна звільнити працівника через прогул, оскільки він не зміг дістатися на робоче місце через проблему з транспортом?

Дуже актуальне запитання, в умовах сьогодення, коли працівники не можуть дістатися місця роботи хвилюються та нервують.


Тому хочеться нагадати, що згідно із п. 4 ст. 40 КЗпП під прогулом розуміється відсутність працівника на роботі більше ніж три години , протягом робочого дня без поважної причини. Прогул є однією з підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця.

В законодавстві немає чіткого переліку причин відсутності працівника на роботі, які слід вважати поважними. У кожному індивідуальному випадку їх наявність або відсутність визначається окремо.

Хочеться зазначити, що оголошення карантину та запровадження у зв’язку з цим, обмежувальних заходів, зокрема обмеження руху громадського транспорту, відсутність міжміського сполучення , може вважатись поважною причиною.

Тому, не радимо звільняти працівників за прогул під час карантину. 

ГУ Держпраці у Запорізькій області

Шановні користувачі! Тепер ви можете дізнаватися всі останні новини порталу Бухгалтер.com.ua першими в TELEGRAM і VIBER спільнотах! Більш детально за посиланням.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд