Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
3923 0
Друкувати
Обране

Чи можна звільнити працівницю по закінченню відпустки по догляду за дитиною до 3 років?

У працівників Держпраці запитали, чи має працівниця виходити на роботу по закінченню відпустки по догляду за дитиною до 3 років, за умови, що роботодавець хоче її звільнити і залишити на робочому місці працівника, який зараз працює на декретному місці. Чи має він на це право? Жінка заміжня і дитина не інвалід.


 

Відповідно до ст.179 КЗпП за бажанням жінки їй надається відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Відпустка по догляду за дитиною може бути використана повністю або частково.

За жінкою, що перебуває у відпусткі по догляду за дитиною зберігається робоче місце за посадою, яку вона займала до надання такої відпустки.

Звільнення жінок, які мають дитину до трьох років, до 14 років заборонене ст. 184 КЗпП. Отже, роботодавець, який прийняв на роботу працівника за строковим трудовим договором на час відпустки по догляду за дитиною основного працівника, повинен був звільнити його за ч. 2 ст. 36 КЗпП у зв’язку із закінченням строку трудового договору.

Якщо роботодавець порушив щодо працівниці законодавство про працю, працівниця має право звернутися до суду відповідно до ст. 232 КЗпП, з позовом про поновлення її на роботі, незалежно від підстав звільнення. 

ГУ Держпраці у Вінницькій області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд