Інформація по темі "" | Публікації по тегу
20.06.19
4752 0
Друкувати
Обране

Чи можна звільнити працівницю по закінченню відпустки по догляду за дитиною до 3 років?

У працівників Держпраці запитали, чи має працівниця виходити на роботу по закінченню відпустки по догляду за дитиною до 3 років, за умови, що роботодавець хоче її звільнити і залишити на робочому місці працівника, який зараз працює на декретному місці. Чи має він на це право? Жінка заміжня і дитина не інвалід.

 

Відповідно до ст.179 КЗпП за бажанням жінки їй надається відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Відпустка по догляду за дитиною може бути використана повністю або частково.

За жінкою, що перебуває у відпусткі по догляду за дитиною зберігається робоче місце за посадою, яку вона займала до надання такої відпустки.

Звільнення жінок, які мають дитину до трьох років, до 14 років заборонене ст. 184 КЗпП. Отже, роботодавець, який прийняв на роботу працівника за строковим трудовим договором на час відпустки по догляду за дитиною основного працівника, повинен був звільнити його за ч. 2 ст. 36 КЗпП у зв’язку із закінченням строку трудового договору.

Якщо роботодавець порушив щодо працівниці законодавство про працю, працівниця має право звернутися до суду відповідно до ст. 232 КЗпП, з позовом про поновлення її на роботі, незалежно від підстав звільнення. 

ГУ Держпраці у Вінницькій області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі