Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
8766 11
Друкувати
Обране

Чи обов'язково вести Журнал реєстрації листків непрацездатності?

Згідно із ч. 1 ст. 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105 (далі – Закон № 1105) підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.


Обов’язкове ведення страхувальниками такої облікової форми, як «Журнал реєстрації листків непрацездатності» нормативно-правовими актами про загальнообов’язкове державне соціальне страхування не передбачено.

Але відповідно до Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 12.04.2012 р. № 578/5, який включає типові документи, що створюються під час документування однотипних (загальних для всіх) управлінських функцій, виконуваних державними органами та органами місцевого самоврядування, іншими установами, підприємствами та організаціями незалежно від функціонально-цільового призначення, рівня і масштабу діяльності, форми власності, а також документацію, що створюється в результаті виробничої та науково-технічної діяльності організацій, зокрема, статтею 739 цього Переліку передбачено такий вид документу, як журнал реєстрації листків непрацездатності та строк його зберігання три роки.

У свою чергу, ведення такого журналу для страхувальників з великою кількістю працюючих може стати доцільним, оскільки може мінімізувати конфліктні ситуації щодо строку надання листка непрацездатності застрахованою особою до підприємства (фіксація дати надання застрахованою особою листка непрацездатності), строку передачі листка непрацездатності на розгляд до комісії із соціального страхування підприємства та нарахування матеріального забезпечення бухгалтерією підприємства, втрати листка непрацездатності підприємством тощо.

 

Фонд соцстраху

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (11)
Енгрібьорд
19.07.2019
Не треба, але треба. Геніально. В цьому році був на семінарі Фонду, під час якого вигулькнув ще один журнал, який ніби-то треба вести (по особам, що "часто" хворіють), кадровик досі ламає голову: це два різні журнали, чи в принципі може бути один і той самий.
Бідній бух Енгрібьорд
19.07.2019
Нам при перевірці сказали що треба, це окремий журналАле в нас веде його бух
Оля Бідній бух
19.07.2019
Конечно, ну кто бы сомневался, опять бухгалтер!!!
Ганна
19.07.2019
Як має виглядати цей журнал і хто його має вести?
Тетяна Ганна
19.07.2019
Веду так: № з/п, дата надходження листка, ПІБ, серія та № листка, мед.заклад, яким видано листок, період непрацездатності, примітки. Додала ще дату заяви-розрахунку та дата повідомлення про виплату. А хто повинен вести - ? "По-понятіям" той, хто в графіку документообігу та на кого наказом це дєло керівник причепе. А на практиці, мабуть, у більшості, той, кому це потрібніше. Тобто, бухгалтер
Ганна Тетяна
19.07.2019
а якщо його не вести взагалі?
Тетяна Ганна
19.07.2019
При перевірці дивилися. В переліку документів, які я мала надати при перевірці, цей журнал був вказаний.
Бухгалтер ЦБ
19.07.2019
А як бути у випадку коди ЗП нараховує Ц/ бухгалтерія, журнал обліку ведуть по закладах, мається на увазі структурних підрозділах чи може бухгалтер ц/ бухгалтерії?
Аля
19.07.2019
А вы уверены что это должны вести на предприятии? эти журналы ведет в поликлиниках
Анна
19.07.2019
если не будет за что вцепиться, то вцепяться за журнал. а если из 100 б/л-98 не правильно начислены, то за него и не вспомнят даже....
Вадим
22.07.2019
ФССУ занадто багато на себе бере, вимагати і перевіряти вони можуть лише документи визначенні законодавством про соцзахист і не більше. Відповідно, максимум, що може зробити інспектор при відсутності подібного формуляра в установі -прописати в акті рекомендацію про ведення.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться