Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
1397 0
Друкувати
Обране

Чи потрібно проводити атестацію робочих місць після зміни назви підприємства?

Враховуючи обмежувальні заходи у рамках карантину, запроваджені з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції, фахівці Управління Держпраці у Сумській області консультують жителів Сумщини онлайн. Здебільшого охочі отримати відповідь на свої запитання звертаються до посадових осіб Управління з використанням засобів мобільного зв’язку, електронної пошти, а також у соціальній мережі Facebook.


До фахівців сектору з питань експертизи умов праці Управління звернулася інженер з охорони праці приватної агрофірми. Працівницю цікавило питання щодо необхідності проведення атестації робочих місць за умовами праці у разі зміни назви підприємства. Роз’яснення надала головний державний інспектор сектору з питань експертизи умов праці Управління Ірина Колесник. 

Фахівець Держпраці звернула увагу на те, що умови праці являють собою сукупність факторів виробничого середовища і трудового процесу, які впливають на здоров’я і працездатність людини під час виконання нею трудових обов’язків відповідно до п.7 р.І Державних санітарних норм та правил «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу», затверджених наказом МОЗ від 08.04.2014 №248. Умови праці визначають устаткування, технологія, предмети та продукти праці, система захисту працівників, обслуговування робочих місць і зовнішні чинники, які залежать від стану виробничих приміщень, що створюють певний мікроклімат.

Відповідно до п.4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 р. N 442, позачергово  атестація  проводиться у разі докорінної зміни умов і характеру праці. 

У випадку, коли підприємство змінило тільки свою назву, а самі умови праці працівників не змінились, керівництво може поширити на працівників результати атестації робочих місць за умовами праці (на період її дії), яку провели на підприємстві з попередньою назвою, зазначила головний державний інспектор. Таке рішення оформлюють наказом. Це потрібно для того, щоб працівники не втрачали право на отримання пільг та компенсацій за роботу у шкідливих умовах праці, особливо для підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення. 

Якщо ж на підприємстві змінили не лише назву, а й умови праці, або новоутворене підприємство (організація) не є правонаступником підприємства, що реорганізується, то провести атестацію робочих місць за умовами праці потрібно обов’язково та в найкоротший строк.

Також фахівець Держпраці нагадала про необхідність дотримання роботодавцями вимог законодавства задля забезпечення трудових прав працівників, зокрема на гідні безпечні умови праці та стабільного розвитку підприємства. 

sumy.dsp.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд