Нашi сайти:
23490 2
Друкувати
Обране

Чи потрібно заповнювати табель обліку робочого часу двічі на місяць?

Головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в області Ганна Царенко провела семінар у фізичної особи-підприємця Гольши Оксани Олегівни щодо забезпечення роботодавцем достовірного обліку виконуваної працівником роботи.


Так, ведення табельного облiку використання робочого часу на пiдприємствах, в установах й органiзацiях регулюється  наказом Держкомстату України вiд 05.12.2008 р. № 489 «Про затвердження типових форм первинної облiкової документацiї зi статистики працi» (типова форма № П-5). У табелi облiку використання робочого часу (далi - табель) робляться вiдмiтки про фактично вiдпрацьований час, вiдпрацьованi за мiсяць години, в тому числi надурочнi, вечiрнi, нiчнi години роботи тощо, а також iншi вiдхилення вiд нормальних умов роботи.

Згiдно зі ст. 115 КЗпП України заробiтна плата виплачується працiвникам регулярно в робочi днi у строки, встановленi колективним договором, але не рiдше вiд двох разiв на мiсяць через промiжок часу, що не перевищує 16 календарних днiв.

Вiдповiдно табель заповнюється двiчi на мiсяць: за першу половину мiсяця - для нарахування авансових платежiв та за весь мiсяць - для розрахунку заробiтної плати за мiсяць. Наприкiнцi мiсяця в табелi пiдраховується загальна кiлькiсть вiдпрацьованих днiв i днiв неявок на роботу. Табель подається до бухгалтерiї завчасно для своєчасного розрахунку заробiтної плати.

Інспектором зазначила, що за частиною 2 ст. 265 КЗпП України юридичнi особи несуть вiдповiдальнiсть у виглядi штрафу в разi порушення встановлених строкiв виплати заробiтної плати працiвникам, iнших виплат, передбачених законодавством про працю, бiльш як за один мiсяць, виплати їх не в повному обсязi - у трикратному розмiрi мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
Марія
06.06.2017
Не слухайте популістів! Вимога є лише до єдиного зразка табелю на місяць. Суми авансу не розраховуються, а визначаються приблизно. Причому існує просте обмеження - не менше половини тарифного окладу. Тобто, не потрібно намагатися абсолютно точно порахувати половину зарплати, це маразм.
Ірина
07.06.2017
а інспектор сама має справу з табелями і з нарахуванням заробітної плати,чи вона фахівець тільки по семінарах?на рахунок табелювання моя думка повністю співпадає з Маріїною
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі