Інформація по темі "" | Публікації по тегу
31.05.17
29241 2
Друкувати
Обране

Чи потрібно заповнювати табель обліку робочого часу двічі на місяць?

Головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в області Ганна Царенко провела семінар у фізичної особи-підприємця Гольши Оксани Олегівни щодо забезпечення роботодавцем достовірного обліку виконуваної працівником роботи.

Так, ведення табельного облiку використання робочого часу на пiдприємствах, в установах й органiзацiях регулюється  наказом Держкомстату України вiд 05.12.2008 р. № 489 «Про затвердження типових форм первинної облiкової документацiї зi статистики працi» (типова форма № П-5). У табелi облiку використання робочого часу (далi - табель) робляться вiдмiтки про фактично вiдпрацьований час, вiдпрацьованi за мiсяць години, в тому числi надурочнi, вечiрнi, нiчнi години роботи тощо, а також iншi вiдхилення вiд нормальних умов роботи.

Згiдно зі ст. 115 КЗпП України заробiтна плата виплачується працiвникам регулярно в робочi днi у строки, встановленi колективним договором, але не рiдше вiд двох разiв на мiсяць через промiжок часу, що не перевищує 16 календарних днiв.

Вiдповiдно табель заповнюється двiчi на мiсяць: за першу половину мiсяця - для нарахування авансових платежiв та за весь мiсяць - для розрахунку заробiтної плати за мiсяць. Наприкiнцi мiсяця в табелi пiдраховується загальна кiлькiсть вiдпрацьованих днiв i днiв неявок на роботу. Табель подається до бухгалтерiї завчасно для своєчасного розрахунку заробiтної плати.

Інспектором зазначила, що за частиною 2 ст. 265 КЗпП України юридичнi особи несуть вiдповiдальнiсть у виглядi штрафу в разi порушення встановлених строкiв виплати заробiтної плати працiвникам, iнших виплат, передбачених законодавством про працю, бiльш як за один мiсяць, виплати їх не в повному обсязi - у трикратному розмiрi мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Марія
06.06.2017
Не слухайте популістів! Вимога є лише до єдиного зразка табелю на місяць. Суми авансу не розраховуються, а визначаються приблизно. Причому існує просте обмеження - не менше половини тарифного окладу. Тобто, не потрібно намагатися абсолютно точно порахувати половину зарплати, це маразм.
Ірина
07.06.2017
а інспектор сама має справу з табелями і з нарахуванням заробітної плати,чи вона фахівець тільки по семінарах?на рахунок табелювання моя думка повністю співпадає з Маріїною
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі