Інформація по темі "" | Публікації по тегу
08.04.22
2827 1
Друкувати
Обране

Чи повідомляти працівників про майбутнє вивільнення під час війни?

Чи потрібно, відповідно до змін трудового законодавства в умовах воєнного стану, під час процесу звільнення працівників у зв’язку зі скороченням чисельності працівників надавати повідомлення про заплановане звільнення для ознайомлення під підпис?

Указом Президента України від 24.02.2022 р. № 64/2022 на території України введено воєнний стан із 24.02.2022 р. строком на 30 діб. Наразі Законом № 2119-IX строк дії воєнного стану продовжено на 30 діб — до 25.04.2022. 

24 березня 2022 року набув чинності Закон України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану”. Він встановлює нові правила організації трудових відносин в умовах воєнного стану усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами. 

Так, в період дії воєнного стану Закон передбачає можливість розривати трудовий договір з працівником з ініціативи роботодавця (ст. 40 та 41 КЗпП).

Як правило, кожному працівнику, якого попереджають про майбутнє вивільнення, надається письмове повідомлення про можливе майбутнє вивільнення під підпис.

Закон України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” не містить виключень із зазначеного правила.

Враховуючи вищезазначене, вважаємо, що у разі відсутності фізичних можливостей  вручити повідомлення про вивільнення під підпис, необхідно надіслати працівнику вищезазначене повідомлення електронною поштою, через месенджери або зателефонувати й зачитати при свідках та скласти акт про такий спосіб ознайомлення працівника із вказаним повідомленням. 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Віталій
11.04.2022
На росії теж новояз є,,вивільнення,,це звільнення?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі