Інформація по темі "" | Публікації по тегу
01.07.24
701 0
Друкувати
Обране

Чи правомірно змушувати вийти з декретної відпустки, щоб перевестись на іншу посаду

До Держпраці звернулась працівниця Олена, яка просила роз’яснити чи правомірно її змушують вийти з декретної відпустки, щоб перевестись на іншу посаду.

Жінка розповіла, що працює на підприємстві і на даний час перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. На її місці працює інший працівник за строковим трудовим договором. Олені зателефонували з відділу кадрів і повідомили, що можливе скорочення її посади, тому треба вийти з відпустки і перевестись на іншу посаду. При цьому працівник, який працює на її місці, буде звільнений, чого б Олені не хотілося.

Інспектор праці у розмові з Оленою роз’яснив, що законодавством не передбачено обов’язку виходити з відпустки для переведення на іншу посаду, і вона має право це зробити, навіть перебуваючи у відпустці, головне, щоб працівник сам цього бажав, або погодився. Задля допомоги працівнику інспектор також ініціював телефонну розмову з представником відділу кадрів і надав деякі роз’яснення трудового законодавства, серед яких повідомив про порядок та умови переведення на іншу посаду (роботу).

Як стало відомо згодом, роботодавець прийняв до уваги розмову з інспектором, з’ясувавши для себе окремі положення трудового законодавства в частині порядку та умов переведення працівника на іншу роботу (посаду). Працівницю було переведено на іншу посаду без переривання декретної відпустки, відповідно, іншого працівника не довелось звільняти по закінченню строкового трудового договору.

Центральне міжрегіональне управління Держпраці

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі