Чи зобов`язане підприємство укладати трудовий договір з працівником у письмовій формі?

Трудові відносини між працівником і роботодавцем оформлюються трудовим договором. Чи обов'язково форма трудового договору має бути письмовою?


Відповідно до ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України (далі  − КЗпП) працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (таким органом є Державна фіскальна служба України, далі − ДФСУ).

За статтею 21 КЗпП трудовий договір − це угода між працівником i власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов'язується виконувати роботу, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати йому заробітну плату i забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором та угодою сторін.

Отже, якщо працівник приймається на роботу за наказом, незалежно від наявності підписаного сторонами письмового трудового договору у вигляді окремого документа, трудовий договір як угода між сторонами існує в будь-якому разі. Про це, зокрема, неодноразово зазначали Мінсоцполітики та Держпраці.

Умови для укладення письмових трудових договорів у вигляді окремого документа:

1) при організованому наборі працівників;

2) у разі укладення трудового договору про роботу в районах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров'я;

3) при укладенні контракту;

4) у випадках, коли працівник наполягає на укладенні трудового договору у письмовій формі;

5) у разі укладення трудового договору з неповнолітнім;

6) при укладенні трудового договору з фізичною особою − роботодавцем;

7) в інших випадках, передбачених законодавством України.

devisu.ua

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (2)
Коля
18.11.2016
А де тепер працювати?
У країні немає промислового виробництва: пострадянські промислові підприємства знищені, а нових не створено. Якщо немає виробництва, звідки візьмуться зарплати і робочі місця? За роки незалежності, а особливо під час президентства Януковича, держава забрала робочі місця , а отже ,засоби існування, у переважної більшості найманих працівників. Країна, по великому рахунку, існує лише завдяки чотирьом джерелам "доходу": 1) вивезення за кордон сировини , у тому числі, вторинної; 2) ввезення імпортної готової продукції, у тому числі, напівфабрикатів; 3)постійні зовнішні запозичення;4) внутрішні узаконені шахраювання, у тому числі , постійне знецінення гривні.
Шлакоблок Коля
21.11.2016
А нова влада аж із ніг падає, так нові виробництва відкриває та нові робочі місця створює!!
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі