Інформація по темі "" | Публікації по тегу
04.03.19
6618 3
Друкувати
Обране

Чоловікам нададуть можливість отримувати оплачувану відпустку при народжені дитини

У проекті Закону України № 10099 «Про внесення змін до статті 17 Закону України "Про відпустки" (щодо оплачуваної відпустки батькові при народженні дитини)» передбачається право на десятиденну оплачувану відпустку батькові при народженні дитини.

Оплачувана відпустка буде надаватися батькові, який перебуває у шлюбі з матір'ю дитини. Підстава для надання відпустки - свідоцтво про народження дитини.

Це дозволить батьку проводити перший період після народження дитини із сім’єю, сприятиме догляду за новонародженим, а також рівних можливостей в процесі адаптації до ситуації, викликаної народженням дитини.

Згідно дослідження міжнародної організації Save the Children Україна знаходиться на 78 місці серед країн світу за рівнем материнського комфорту.

Можливість отримання такої відпустки передбачено в законодавстві багатьох європейських країн, зокрема:

  • Норвегія надає 2 тижні додаткової, повністю оплачуваної відпустки батькові, щоб побути із сім’єю після народження дитини.
  • В Ісландії, згідно із законодавством, чоловік, у якого народилася дитина, може отримати відпустку на три місяці нарівні з жінкою. В цей час йому виплачується допомога в розмірі 80% від його середнього заробітку;
  • У Великобританії батько дитини має право провести до 2 тижнів із дитиною зі збереженням зарплати до 90%;
  • Португалія зобов’язує законом батька провести з дитиною 5 днів в оплачуваній декретній відпустці. За порушення свого обов'язку батька накладається штраф.

Таким чином, законодавство цих країн сприяє, щоб обидва батьки перебували з дитиною в перші місяці його життя.

Зважаючи на вищевикладене, є необхідність на законодавчому рівні забезпечити доступність чоловікам на отримання десятиденної оплачуваної відпустки у зв’язку з народженням дитини.

buhgalter911.com

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
4EPBEHb
06.03.2019
ну хоть в цьому ніхто не баче "зради".
света
05.04.2019
якщо батько не перебуває у шлюби з матірю але проживае з нею і дитиною та пидтвердив своє батькивство у свидоцтви про народження чи має він право на таку відпустку ??????? І чи дійсний цей закон на даний час ????
света
05.04.2019
якщо батько не перебуває у шлюби з матірю але проживае з нею і дитиною та пидтвердив своє батькивство у свидоцтви про народження чи має він право на таку відпустку ??????? І чи дійсний цей закон на даний час ????

Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі