Держпраці може прийти на перевірку на підставі повідомлень у соцмережах
Ця інформація не пройшла повз увагу посадовців відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Закарпатській області. Аби перевірити викладені у публікації факти, в Управлінні Держпраці був виданий наказ на проведення у вказаному кафе інспекційного відвідування, згідно з Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого відповідною постановою Кабміну.
На момент проведення контрольного заходу у закладі харчування виявлено трьох працівниць: дві офіціантки і посудомийниця, котрі повідомили інспекторам праці, що проходять стажування, жодних офіційних документів не підписували. Сама ж власниця кафе спершу намагалася переконати представників Управління Держпраці, буцімто торговельної діяльності із залученням найманої праці не здійснює, а в кафе на підставі укладеного договору «господарює» інша особа. Далі заходилася запевняти головних державних інспекторів, нібито надавала інформаційні послуги краянам, які в майбутньому мали намір працювати у таких закладах.
Тепер підприємниці доведеться відповідати за порушення норм чинного законодавства про працю, зокрема в частині допуску до роботи працівників без трудових договорів. Водночас на усунення виявленого порушення внесено відповідний припис.