Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
15900 9
Друкувати
Обране

Деякі питання щодо надання відпусток

Відповідно до ст. 45 Конституції України кожен, хто працює, має право на відпочинок. Відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону України «Про відпустки» загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, - 69 календарних днів.


Звертаємо увагу, що відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону України «Про відпустки» забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд, а також ненадання їх протягом робочого року особам віком до 18 років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці.

Відповідно до ч. 5 ст. 79 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Відповідно до ч. 7 ст. 79 КЗпП визначено, що невикористана частина щорічної відпустки має бути надана працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

Законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на невикористану відпустку. Також не має заборони надавати в майбутньому щорічні відпустки у разі їх невикористання, тому, якщо працівник не скористався своїм правом на таку відпустку за декілька попередніх років, він має право використовувати всі дні.

Зважаючи на вищевикладене, працівник має право використати щорічну основну та додаткову відпустку за інший період роботи у поточному робочому році звертаємо увагу, що у заяві та наказі на відпустку повинні бути вказані періоди за які надається відпустка та кількість днів відпустки.

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про відпустки» особи, винні в порушенні законодавства про відпустки, несуть відповідальність згідно з законодавством.

Отже, ненадання працівнику щорічних відпусток є порушенням законодавства про працю, за що передбачена фінансова та адміністративна відповідальність.

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (9)
Олена
10.05.2018
Обов'язково працівнику вказувати в заяві період за який він іде у відпустку? Чи достатньо, щоб кадровик в наказі про це описав?
Ната Олена
10.05.2018
Теж не згодна що в заяві треба вказувати період. Звідки працівник може його знати, це вже питання відділу кадрів. Хай держпарці не додумовують своє зверху.
Альона
10.05.2018
Також цікавить чи обов"язково в заяві вказувати період?
Таня Альона
10.05.2018
в заяві ми пишемо : прошу надати відпустку з _____(дата) на ____ кількість календарних днів. Наприклад : прошу надати мені відпустку з 10 травня 2018 року на 15 календарних днів. А спеціаліст відділу кадрів в наказі вказує за який період надається відпустка. Можна отримати компенсацію за невикористану відпустку, якщо основна відпустка використана в кількості 24 календарних днів.
Світлана
10.05.2018
Ми вже з минулого року не вказуємо період: з якого числа, скільки днів, і яка відпустка основна чи додаткова. За який період вказує відділ кадрів в тексті розпорядження чи наказу.
Lubanka
11.05.2018
А мы заявление пишем только на мат.помощь, на отпуск заявление не пишем, у нас есть график отпусков с конкретными датами ухода в отпуск
Володимира
14.05.2018
Чи можна за один раз взяти 75 днів відпустки якщо 30 з них заборгованість за минулі роки
Алла
31.05.2018
Підкажіть, будь-ласка, чи залишається право у посадової особи органів місцевого самоврядувння-військовослужбовця, який перебуває на військовій службі за контрактом (вже кілька років) на час особливого періоду, на додаткову відпустку, передбачену постановою КМУ № 250 від 27.04.1994, як посадоваособа, яка має стаж служби в органах місцевого самоврядування понад 15 років?
валентина
25.06.2018
Чи враховують тривалість навчальної відпустки до щорічної?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд