Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5069 12
Друкувати
Обране

До якого віку дитини одинока мати має право на додаткову відпустку?

Поняття одинокої матері визначено у постанові Пленуму Верховного Суду України від 06.11.92 р. № 9 (із змінами) «Про практику розгляду судами трудових спорів». Згідно з п.9 цієї постанови одинокою матір’ю слід вважати жінку, яка не перебуває у шлюбі і у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову, іншу жінку, яка виховує і утримує дитину сама. Це визначення терміну «одинока мати» застосовується лише для надання пільг і гарантій, установлених трудовим законодавством щодо відпусток.


За цим визначенням для визнання «іншої жінки» одинокою необхідно дві ознаки: вона сама і виховує, і утримує дитину. Факт розлучення не надає автоматично статусу одинокої матері, водночас, як і сплата аліментів не свідчить про те, що батько бере участь у вихованні дитини (для такого статусу важлива саме відсутність участі батька у вихованні, а не утримання дитини).

Згідно з неодноразовими роз’ясненнями Мінсоцполітики батька лише тоді може бути визнано таким, що бере участь у вихованні дитини, якщо він або проживає разом з дитиною, або є докази іншої участі батька у вихованні дитини. У чинному законодавстві відсутній конкретний перелік документів, які можуть слугувати доказом того, що розлучена жінка виховує дитину самостійно (без батька). За сталою практикою та поясненнями, що випливають із численних листів Мінсоцполітики, такими документами можуть бути: рішення суду про позбавлення батька дитини батьківських прав; ухвала суду або постанова слідчого про розшук батька дитини за позовом про стягнення аліментів; акт, складений соціально-побутовою комісією, створеною первинною профспілковою організацією чи будь-якою іншою комісією, утвореною на підприємстві, в якому зі слів сусідів (за наявності їх підписів у акті) підтверджується факт відсутності участі батька у вихованні дитини; довідка зі школи (дитячого садочка) про те, що батько не бере участі у вихованні дитини (не спілкується з вчителями, не забирає дитину додому, не бере участі у батьківських зборах) тощо. Окрім одного з вищевказаних документів, жінці також слід надати роботодавцеві копії свідоцтв про народження дитини та про розірвання шлюбу.

dsp.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (12)
Ирина
24.06.2020
Заголовок статьи не соответствует содержанию. В статье просто расписывается понятие "одинокой матери", и нет ни слова про возраст
123 Ирина
24.06.2020
автор не зрозумів питання, і пішов пошаблону)
Тетяна 123
24.06.2020
як і завжди, коли потрібна конкретна відповідь...
Таня
24.06.2020
А де конкретна відповідь на питання!!! До скількох років?
ІРА
24.06.2020
автор щось затупив з відповіддю
бухцелюб
24.06.2020
часто і густо пишуть охінею, щоб ще більше запутати бідного бухгалтера
Світлана
24.06.2020
До якого віку дитини одинока мати має право на додаткову відпустку?питання начебто звучить так, а відповідь про що?
Валентина
24.06.2020
Відкриваємр Закон україни Про відпустки і дивимось самі
Любов
25.06.2020
До 15 років
Лена Любов
26.06.2020
А чому не до 18 років?
Лена Любов
26.06.2020
http://www.visnuk.com.ua/uk/news/100011519-do-yakogo-viku-ditini-odinokiy-materi-nadayetsya-vidpustka-na-ditinu
Гость Лена
26.06.2020
Там же, Вы не дочитали: Тому, зокрема, одинокій матері право на таку відпустку гарантується до досягнення її дитиною 18 років.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд