Інформація по темі "" | Публікації по тегу
02.04.20
4601 6
Друкувати
Обране

Дослідна експлуатація Електронного реєстру лікарняних готова до впровадження

Фонд соціального страхування України спільно з Пенсійним фондом України виконали всі необхідні дії щодо запуску Електронного реєстру листків непрацездатності.

Зокрема:

  • затверджено Протокол про інформаційну взаємодію між Пенсійним фондом України та Фондом соціального страхування України щодо ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього;
  • здійснено тестовий обмін інформацією щодо електронних листків непрацездатності;
  • Пенсійним фондом створено електронні кабінети закладів охорони здоров'я (лікарів), страхувальників (роботодавців) і застрахованих осіб.

Реєстр складається із записів про тимчасову непрацездатність, що створюються автоматично програмними засобами на підставі отриманої інформації.

Кожен запис включає відомості про тимчасово непрацездатну особу, унікальний номер випадку непрацездатності, номер, дату (час) реєстрації медичного висновку в електронній системі охорони здоров’я, причину та період непрацездатності, призначений режим лікування, відомості про лікаря, заклад охорони здоров’я та ін.

Лікарняний листок реєструється на підставі створеного лікарем через веб-інтерфейс медичного висновку, який засвідчує тимчасову непрацездатність. Кожен листок непрацездатності має унікальний реєстраційний номер, що формується та присвоюється автоматично.

Роботодавець через електронний кабінет може отримати інформацію про тимчасову втрату працездатності своїх працівників. На підставі зазначених даних страхувальником (роботодавцем) до Фонду соціального страхування України подається заява-розрахунок, за якою ФССУ здійснює виплати матеріального забезпечення (оплата за лікарняними, допомоги по вагітності та пологах).

Міжвідомча робоча група за участі, зокрема, представників Міністерства соціальної політики України, ФССУ, Пенсійного фонду спільно напрацювала проект Порядку видачі та продовження електронних листків непрацездатності. Наразі документ знаходиться на затвердженні в Міністерстві охорони здоров’я України. 

Фонд соцстраху

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
6
Татьяна
02.04.2020
Чего молчим, коллеги-бухгалтера? Нет цензурных слов для комментариев? Как раз на фоне карантинных мероприятий, квартального, рекомендаций по дистанционной работе, офигеть какого количества больничных, нашей материально-технической оснащённости и прочих "мелочей жизни" - самое оно, очередной этап реформ
Просто Бух Татьяна
02.04.2020
А що тут казати? В мене матюків не вистачає. Працюю в органі місцевого самоврядування, місцевий бюджет вже не виконано внаслідок "карантинних пільг", тобто безоплатні відпустки в квітні вже будуть, а між тим йди на роботу, бо строки квартальних звітів ніхто не відміняв, та щей як сказилися, навпаки всякими новими формами зверху завалюють. В данному випадку взагалі не розумію роль роботодавця як посередника. Якщо вже є взаємодія між Пенсійним фондом та ФСС, чому б вже ФСС і не нараховувати ті лікарняні, все одно ж без перевірки згідно даних з ПФУ вони звіт не приймають.
Татьяна Просто Бух
02.04.2020
Вот и я так же мыслю по поводу внедрения электронных больничных. Каким боком тут работодатель? Все персональные данные за застрахованое лицо, все начисления уже в базах этих фондов есть! "Згоду на обробку" - ну оформляйте при оформлении больничного. Вывод один- ФСС не хочет ни за что отвечать! В том числе и за сроки перечисления своего "мат.забезпечення застраованій особі", ни за последующие отношения с налоговой
Енгрібьорд Татьяна
02.04.2020
Ось розумна людина. Вся справа у відповідальності. Перевіряти нікого буде. Є гарний приклад - субсидії. В минулому році Мінсоцполітики спробувало повиплачувати субсидії самостійно, але же у другому півріччі того ж року(очевидно зрозумівши, що хто плате той і відповідає) знову передало цей "почесний обовязок" на місцеві соцзахисти.
Вікторія
02.04.2020
Держателем електронного реєстру являється пенсійний Фонд, ФСС самі ничого не знають
Татьяна Вікторія
03.04.2020
А программа писалась просто так, без учета обмена данных фондами и МОЗ? А как же упорно муссируемые слухи про объединение ФСС, ПФУ, ФЗУ в единую службу под налоговой? Ну да, налоговая сама себя проверять и наказывать не будет, для битья служат бухгалтера предприятий и учреждений.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі