Довідник професій доповнено фахівцями з першої медичної допомоги

Нові професії створять в рамках медичної реформи, передає ЮРЛІГА.


Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників доповнено новими професіями в сфері охорони здоров'я.

Тепер з'явиться новий фахівець - інструктор з надання догоспітальної допомоги. Інструктор навчатиме окремі категорії немедичних працівників і всіх бажаючих надавати догоспитальную допомогу. Стати інструктором зможе особа, яка має вищу освіту рівня молодшого бакалавра з будь-якої спеціальності в сфері охорони здоров'я, стаж роботи не менше двох років і пройшла спеціальне навчання.

Окремо передбачається професія інструктора з надання першої медичної допомоги, який також зможе проводити відповідні інструктажі для всіх бажаючих. Вимоги до кандидатів в інструктори аналогічні, крім стажу роботи. Для інструкторів з надання першої медичної допомоги стаж роботи в сфері охорони здоров'я не потрібен, важливий тільки досвід в наданні першої медичної допомоги.

Крім того, фельдшери з медицини невідкладних станів стануть парамедиками. Вони надаватимуть медичну допомогу в складі бригади швидкої допомоги. Змінено і кваліфікаційні вимоги до даних фахівців - ними можуть бути особи з вищою освітою рівня молодшого бакалавра за спеціальністю «Медсестринство», спеціалізації «Лікувальна справа» з кваліфікації «Парамедик». Стаж роботи не потрібний, але при цьому обов'язковим є посвідчення водія.

Допомагати бригаді швидкої допомоги буде новий працівник - екстрений медичний технік. Фактично, він буде водієм машини швидкої допомоги, який також буде оцінювати стан постраждалих, стежити за їх реакціями на лікарські препарати і допомагати парамедикам. Екстреним медичним техніком зможуть стати особи без вищої освіти і досвіду роботи. Достатньо буде пройти спецпідготовку і отримати сертифікат. Також обов'язковим є посвідчення водія.

Зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78. Охорона здоров'я внесені наказом МОЗ від 9 серпня 2017 року № 918, який набуде сили з дня внесення змін до Класифікатора професій ДК 003: 2010.

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
Уляна
18.10.2017
цікаво, а що буде з молодшим мед.персоналом?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі