Інформація по темі "" | Публікації по тегу
10.09.20
9184 2
Друкувати
Обране

Електронна трудова книжка

Верховна Рада прийняла в першому читанні урядовий проєкт Закону № 3623 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі». Так-так! Саме цей законопроєкт у разі його прийняття та підписання Президентом дасть старт переходу на електронні трудові книжки. Тож паперові «трудові» на смітник? Ой, не поспішайте з висновками. Якби все було так швидко, то не було б цього тематичного номера.

Ушакова Лілія, експерт з питань оплати праці

ПОДАТКИ & БУХОБЛІК ВЕРЕСЕНЬ, 2020/№ 73

 

Цілі законопроєкту № 3623 доволі цікаві: запровадити облік трудової діяльності працівника в електронній формі (введення електронної трудової книжки) та врегулювати питання щодо автоматичного призначення пенсії за віком через особистий електронний кабінет особи на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду.

Звісно, роботодавців передусім цікавить трудова книжка. Що ж нам пропонує законопроєкт? Що ми отримаємо у разі його прийняття?

Розпочнемо з головного.

Проєктом установлено п’ятирічний перехідний період. Цей час відведено для включення Пенсійним фондом до реєстру застрахованих осіб Держреєстру загальнообов’язкового державного соцстрахування (далі — Держреєстр) відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників.

Звідки пенсійники візьмуть ці відомості? Зі скан-копій трудових книжок працівників. Їх надаватимуть страхувальники або застраховані особи у порядку та строки, встановлені Пенсійним фондом.

Зверніть увагу: законопроєкт не встановлює обов’язку саме роботодавця надсилати такі відсутні відомості. Вони можуть бути отримані безпосередньо від застрахованої особи, тобто працівника.

Проте, зважаючи на те, що в загальному випадку трудові книжки працівників знаходяться у роботодавців-юросіб, імовірніше, Пенсійний фонд звертатиметься саме до підприємств із проханням організувати через вебпортал ПФУ подання скан-копій документів, що підтверджують трудовий стаж працівників.

Ба більше! Вже сьогодні Пенсійний фонд надсилає роботодавцям листи з проханням надати такі відомості на осіб, які набувають права на призначення пенсії за віком.

Та повернемося до законопроєкту.

Після надсилання-прийняття відомостей до Пенсійного фонду наявні у роботодавця трудові книжки потрібно буде видати працівникам особисто під підпис.

А якщо працівник звільняється до завершення роботодавцем процедури передачі відомостей? Що робити з його «трудовою»?

Її потрібно буде заповнити та видати йому в загальному порядку. Залишати в себе трудову книжку або відмовляти працівникові у звільненні з причини «ой, а я ще не передав» не можна!

Припустимо, відомості внесено. Трудова книжка видана під підпис.

Надалі облік трудової діяльності працівника здійснюватиметься в електронній формі в реєстрі застрахованих осіб Держреєстру.

У разі звільнення працівника йому в день звільнення потрібно буде видати копію наказу (розпорядження) про звільнення.

А якщо працівник не довіряє копіям наказів та просить зробити відповідний запис про прийняття на роботу, переведення та/або звільнення у трудовій книжці? У такому разі роботодавець зобов’язаний виконати вимогу працівника та належним чином заповнити паперову трудову книжку.

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
2
Архів
10.09.2020
Це нереально, виходячи з досвіду роботи в архіві, як мінімум у 80% трудових містяться помилки в записах через які пенсійний фонд може не зарахувати стаж, зарплату бачать лише з 2000 року, відпрацьовані дні з 2003. Тобто повністю відмовитись від трудових можливо тільки для тих хто почав свою трудову діяльність з вересня 2003 року. А все що до - тільки довідки.transparent_pxl.png
игорь
23.10.2020
У меня отчисления в Пенсионный фонд в электронном виде зафиксированны с далекого1января 1998г что я вижу в своем личном кабинете Пенсионного фонда.Сейчас отсканировал свою трудовую книжку и загрузил в свой личный кабинет .Пока идут отписки с Пенсионного фонда что приймем это в работу когда закон вступит в действие.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі