Інформація по темі "" | Публікації по тегу
12.03.20
23213 6
Друкувати
Обране

Карантин у школі, матуся вдома [пам'ятка бухгалтеру]

КМУ ввів карантин.
Закривають школи, садочки...

Як бути матусі/татусю?
Залишитися вдома?
А що з КЗпП, роботою та оплатою?Розглянемо варіанти

1. ЛІКАРНЯНИЙ ЛИСТ?

Перше, що спадає на думку. Насправді – не варіант.

Для догляду за здоровою дитиною на період карантину листок непрацездатності не видається.

2. ВІДПУСТКА

На період карантину можна взяти частину щорічної відпустки або піти у відпустку «на дітей» (за наявності права на неї). Що врахувати?

Щорічна відпустка. Є особи, які можуть піти в щорічну відпустку у будь-який момент і неважливо, що написано в графіку відпусток (див. ч. 13 ст. 10 Закону про відпустки). Наприклад, жінка з двома та більше дітьми до 15 років або з дитиною з інвалідністю; одинока мати (батько), яка виховує дитину без батька (матері), опікун, піклувальник.

            Нюанс: відпускні треба виплатити не пізніше ніж за 3 дні до початку відпустки (ст. 115 КЗпП). Інакше — порушення. Тому якщо ви сьогодні відправляєте, а відпустка розпочинається завтра, то візьміть у працівника заяву про пізніший строк виплати відпускних.

            Детально див. «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 31.

            Соцвідпустка на дітей. Якщо працівник має право на таку відпустку (шукайте його в ст. 19 Закону про відпустки) і він ще не скористався нею, то може сходити в таку відпустку в карантинний період.

            Соцвідпустку на дітей надають в обов'язковому порядку за заявою працівника. Тобто якщо працівник хоче — відмовити не можна (листи Держпраці від 06.02.2018 р. № 204/0/101-18 /284 і від 05.08.2016 р. № 435/13/116-16).

            Про відпускні див. вище.

            Детальніше про соцвідпустку на дітей див. «Податки та бухгалтерський облік», 2020, № 13.

Якщо для працівника гроші не головне, то підійде й відпустка без збереження заробітної плати.

Відпустка за свій рахунок. Максимальна тривалість «договірної» відпустки — 15 календарних днів протягом року (ст. 26 Закону про відпустки).

Тривалість «безвідмовних» відпусток за свій рахунок, що надаються згідно зі ст. 25 Закону про відпустки, залежить від підстави надання.

Зауважимо, що п. 31 ст. 25 Закону про відпустки передбачено надання відпустки без збереження зарплати на період оголошення КМУ (!) карантину на відповідній території. Відпустка надається матері або іншій особі, зазначеній у ч. 3 ст. 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років.

Детальніше про відпустку за свій рахунок див. «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 18.

3. РОБОТА

У вас є кадри, які готові однією рукою дитину виховувати, а іншою працювати?

Чи такий кадр – ми з вами. Бухгалтер.

Яка може бути в бухгалтера відпустка? Хоч коронавірус, хоч потоп або землетрус. Реєструвати ПН і займатися іншими корисностямихто буде? Отож…sad

Розглянемо можливі варіанти організації робочого часу таких ось «живчиків».

3.1. Неповний робочий час. Зазвичай установлюють за домовленістю між працівником і роботодавцем. АЛЕ! Роботодавець зобов'язаний установити неповний робочий час, якщо з таким проханням до нього звертається, зокрема, жінка, що має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю (ст. 56 КЗпП).

Відмовити не можна.

3.2. Робота вдома. Ні, це не про працівників-надомників smiley. Якщо працівник тимчасово (у період карантину) попрацює вдома, він не стає надомником (див. Конвенцію № 177 про надомну працю Міжнародної організації праці від 20.06.96 р.). Заводити «надомну катавасію» не треба. А що потрібно?

Якщо роботодавець не проти, працівник подає йому заяву з проханням дозволити працювати удома. У цій заяві, серед іншого, мають бути зазначені дата початку і період, протягом якого працівник виконуватиме свої трудові обов'язки вдома. Якщо працівник хоче змінити графік роботи (див. нижче), про це також слід зазначити в заяві. Далі — наказ.

3.3. Гнучкий режиим. Гнучкий режим робочого часу — це така форма організації праці, за якою для працівника встановлюється режим праці із саморегулюванням часу початку, закінчення і тривалості робочого часу протягом робочого дня.

Якщо сторони трудового догвора не проти, то чому б і ні? Але треба все оформити документально (заява працівника + наказ + (за потреби) зміни в правила внутрішнього трудового розпорядку).

 

Лілія Ушакова, податковий експерт «Податки та бухгалтерський облік»

env_icon Отримуйте новини поштою!

Ми будемо надсилати вам найсвіжіші матеріали кожного тижня

Для цього вкажіть своє ім'я та електронну скриньку

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


коментарі
(6)
Урядова
12.03.2020
Зауважимо, що п. 31 ст. 25 Закону про відпустки передбачено надання відпустки без збереження зарплати на період оголошення КМУ (!) карантину на відповідній території. Відпустка надається матері або іншій особі, зазначеній у ч. 3 ст. 18 цього Закону, для догляду за дитиною віком до 14 років. Детальніше про відпустку за свій рахунок див. «Податки та бухгалтерський облік», 2019, № 18.Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/kadrova-sprava/karantin-u-shkoli-matusya-vdoma-pamyatka-buhgalteru/Зауважу, що у Законі немає посилання на КМУ!!!! А в пропонованій статті взагалі немає ні слова про карантин на певній території. То які документи мають буди під таким наказом?
Віра Урядова
13.03.2020
Народ! Яка відпустка за свій рахунок! ВЧИТЕЛІ- ПО ТАРИФІКАЦІЇ, УСІ ІНШІ-СЕРЕДНЬОМІСЯЧНА. НІХТО НЕ ПОВИНЕН ВТРАТИТИ У ЗАРПЛАТІ. ЧИТАЙТЕ ДОКУМЕНТИ, ЗВЕРТАЙТЕСЬ У ПРОФСПІЛКУ. ЗАХИЩАЙТЕСЬ!
Ганна Віра
13.03.2020
так стаття ж не про вчителів, а про те, що робити, якщо установа працює!!!!!, а у працівниці є маленька дитина, яку нема з ким залишити
Тетяна Урядова
13.03.2020
Згідно зі ст. 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб"1645-IIIкарантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України. Тож наразі на всій території України запроваджено карантин згідно з постановою КМУ від 11.03.2020 р. № 211. Тому працівники мають право піти у відпустку за свій рахунок згідно з п. 31 ст.18 Закону про відпустки.
бух
12.03.2020
а як бути з оплатою вихователів у садочку, оскільки три тижні дітей не буде, відправляти за власний рахунок?
Юлія бух
13.03.2020
2/3 заробітної плати.... "відправити за свій рахунок" відповідно до законодавства ми не маємо права. На жаль роз'яснень щодо заробітної плати немаєtransparent_pxl.pngНам міськрада дала рішення, в якому прописано, що заробітна плата платиться відповідно законодавства. А якого? Який алгоритм дій ми не знаємо transparent_pxl.pngМожливо через те, що загальнодержавний карантин у нас ввівся вперше....
Залишити коментар:
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
30
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×

 

Договір публічної оферти

Угода

про умови використання інформаційних ресурсів сайту

Ця Угода укладена між ТОВ «НВП «ФАКТОР» (далі - Компанія) і будь-яким Користувачем (далі загально названі - Сторони) веб-сайту (-ів) buhgalter.com.ua і / або budget.factor.ua, далі іменуються - Сайт.

Загальні положення

Наведені нижче умови є електронною формою документа, що визначає порядок використання, а саме, надання Користувачеві доступу до інформаційних ресурсів через Сайт.

Ця угода (Договір) носить характер публічної оферти, тобто є еквівалентом "усної угоди" і відповідно до чинного законодавства України має належну юридичну силу.

Сайт є об'єктом авторського права і як складного твору, а також "компіляції даних" ("бази даних") охороняється на території України, відповідно до Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Всі авторські майнові права на Сайт належать Компанії. Позначення «buhgalter», «Factor» є знаком для товарів і послуг (торговою маркою) і не може використовуватися Користувачем без отримання відповідної ліцензії.

Компанія докладає всіх зусиль щодо забезпечення достовірності і актуальності інформації, представленої на Сайті. Однак Компанія не бере на себе фінансової та іншої відповідальності за результати застосування цієї інформації.

Підписка - повний доступ до всіх матеріалів, розміщених на Сайті. Підписка надається за певну плату на певний строк відповідно до умов відповідного тарифу Підписки.

Автоподовження підписки - сервіс автоматичного продовження підписки.

 

 

1. Прийняття Угоди

 

1.1. Для того, щоб отримати право доступу до інформаційних ресурсів Сайту, Користувачеві необхідно спочатку висловити свою згоду з цією угодою. Користувач не має санкціонованого доступу до інформаційних ресурсів Сайту, якщо він не прийняв або не згоден з умовами цієї угоди.

1.2 Згідно з умовами Договору Компанія надає Користувачам Передплату на платній основі з метою перегляду користувачами окремих матеріалів, розміщених на Сайті. Категорії платної інформації визначаються Товариством самостійно.

1.3. За згодою Користувача з умовами цієї угоди, Користувачеві надається доступ до інформаційних ресурсів Сайту. Інформаційні ресурси надаються «як є» і не припускають наступних доопрацювань.

1.4. Користувач має право припинити користуватися Сайтом в будь-який момент, без спеціального повідомлення Компанії про припинення користування Сайтом.

1.5. Для отримання доступу до ресурсів від Користувача може знадобитися надання інформації про себе (наприклад, відомості про особу, відомості про юридичну особу та інші контактні дані) з метою продовження користування Користувачем послугами Компанії.

1.6. Беручи до уваги безперервне впровадження нових розробок, Користувач визнає і погоджується з тим, що Компанія має право на власний розсуд припинити (тимчасово або остаточно) надання доступу до ресурсів Сайту (або будь-яких окремих функцій Сайту) всім користувачам взагалі або Користувачеві зокрема, без попереднього повідомлення.

1.7. Компанія на постійній основі впроваджує нові розробки для того, щоб надавати найкращі можливі послуги своїм користувачам. Користувач визнає і погоджується з тим, що форма і характер послуг (дизайн сайту, обсяг наданої інформації, тематика і ін.) можуть час від часу змінюватися без попереднього повідомлення Користувача.

 

 

2. Відповідальність сторін

 

2.1. Матеріали Сайту видаються без будь-яких гарантій, неявних або інших. Компанія не несе відповідальність за повноту і точність інформації, що міститься в матеріалах сайту, відповідність її вимогам Користувача.

2.2. Всі ризики, що виникають при використанні матеріалів (ресурсів) Сайту, несе Користувач. Компанія ні за яких умов не несе відповідальності за будь-які понесені Користувачем збитки, у чому б вони не виражалися, в тому числі, в разі якщо компанія була повідомлена про можливість заподіяння збитків.

2.3. Ризик настання негативних наслідків в результаті використання рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті, в повному обсязі несе Користувач. Компанія не гарантує і не підтверджує точність і достовірність, рекомендацій, думок і тверджень, що містяться на Сайті.

2.4. Компанія не несе ніякої відповідальності за будь-які помилки, неточності, втрати часу, порушення в роботі обладнання і ліній комунікацій, проникнення комп'ютерних вірусів, втрати і зміни даних, виникнення дефектів в роботі програм. які виникли, незалежно від причин, в результаті використання Сайту.

2.5. У разі здійснення Користувачем дій, передбачених ст. 50 Закону України «Про авторське право і суміжні права» (порушення авторського права і суміжних прав), Компанія залишає за собою право, без попереднього повідомлення Користувача, за своїм вибором здійснювати дії щодо захисту немайнових і майнових авторських прав та суміжних прав в порядку, встановленому адміністративним, цивільним і кримінальним законодавством.

 

3. Порядок і умови оформлення Передплати

 

3.1 Для оформлення Передплати Користувачеві необхідно:

3.1.1 Авторизуватись або зареєструватися на сайті buhgalter.com.ua шляхом заповнення всіх необхідних полів реєстраційної форми

3.1.2 Уважно ознайомитися з умовами договору і прийняти його,

3.1.3 Ввести необхідні для оплати дані, якщо того вимагає Платіжна система; підтвердити оплату і оплатити.

3.2 Оплата доступу до сайту buhgalter.com.ua проводиться Користувачем на умовах 100% передплати.

3.3 Компанія попереджає користувачів, а Користувачі розуміють і погоджуються з тим, що Платіжна система може стягувати понад вартості послуг будь-якого роду комісії та збори, включаючи комісії мобільних операторів (за їх наявності), надаючи свої послуги тільки в разі, якщо такі комісії і збори будуть оплачені користувачем. Інформацію про такі комісії і збори (за їх наявності) Користувач самостійно може дізнатися в Платіжній системі. Комісії та збори не повертаються і не відшкодовуються Компанією. Користувач, який скористався послугами платіжної системи, вважається попередженим і згодним з їх умовами.

3.4 Компанія має право в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення Користувача змінювати умови цього договору, наповнення пакетів Підписка, розміри тарифів і т.п. шляхом розміщення відповідного документа в новій редакції на сайті.

3.5 Зміни умов цього Договору набирають чинності з моменту опублікування на сайті buhgalter.com.ua

3.6 Зміни, що стосуються наповнення пакетів Підписка, розмірів тарифів застосовуються тільки для підписок, придбаних після такої зміни.

3.7 Відмова від послуг після оплати неможлива.

3.8 Користувач не має права:

3.8.1 реєструватися як інша особа; вводити в оману інших користувачів щодо своєї особи, використовуючи реєстраційні дані іншої людини; навмисне спотворювати уявлення про самого себе, свій вік або свої відносини з іншими особами або іншими організаціями; передавати реєстраційні дані, логін і пароль для доступу до системи іншим особам;

 

4. Автоподовження підписки

 

4.1 Учасники оплачують доступ до сайту buhgalter.com.ua щомісяця, надають згоду на послуги автоматичного регулярного продовження Підписки на новий термін (автоподовження Підписки). Після активації даної послуги оплата нового терміну Підписки здійснюється шляхом автоматичного безакцептного списання коштів з рахунку користувача. Послуга автоподовження Підписки надається до тих пір, поки Користувач не повідомить про її скасування в особистому кабінеті користувача, заповнивши необхідну форму.

4.2 Послуга вважається скасованою з наступного оплатного періоду.

4.3 Послуга активується при здійсненні першої або чергової оплати Підписки, що означає згоду користувача з тим, що після закінчення оплаченого строку дії Передплати Договір автоматично пролонгується на тих же умовах на той же термін з автоматичним списанням вартості Передплати з рахунку Користувача

4.4 У разі недостатності коштів на рахунку користувача або неможливості проведення платежу Підписка на новий термін не надається, а послуга «автоподовження Підписки» відключається, до моменту появи коштів на рахунку користувача або заміни користувачем рахунку в особистому кабінеті).

4.5 При зміні Товариством тарифів на підписку автоподовження Підписка на черговий новий термін, наступний за періодом, протягом якого відбулася така зміна буде здійснено за новим тарифом.

 

5. Припинення відносин з Компанією. зміна угоди

 

5.1. Компанія і Користувач домовилися, що компанія має право припинити підтримувати Сайт (надавати доступ / надавати послуги) в будь-який час на власний розсуд.

5.2. Компанія залишає за собою право припинити доступ до Сайту, якщо: доступ до Сайту втрачений через відсутність зв'язку на маршруті від Користувача до Сайту; Користувачеві відмовлено в доступі до Сайту внаслідок порушення ним «Інтрукціі користування сайтом» (http://budget.factor.ua/faq.php) або перевищення обсягу прав на використання Сайту.

5.3. Компанія залишає за собою право за своїм вибором без попереднього повідомлення та / або роз'яснення причин: змінювати, виправляти, обмежувати, припиняти чи зупиняти дію Сайту і будь-яких його розділів (матеріалів, ресурсів, сервісів); відмовляти Користувачеві в доступі до користування Сайтом і / або будь-якого його розділу. Задоволення / розгляд потреб Користувача при використанні Сайту не є обов'язком Компанії.

 

6. Заключні положення

 

6.1. Сайт може містити посилання на інші Інтернет - сайти. Дані сайти не перебувають під контролем Компанії і Компанія не несе відповідальності за зміст даних сайтів та / або зміст сайтів, посилання на які знаходяться на даних сайтах. Посилання на інші сайти включені в Сайт тільки для зручності користувачів і не означають згоду Компанії та його посадових осіб з вмістом даних сайтів. Інші Інтернет - сайти можуть містити посилання на Сайт без спеціального дозволу Компанії.

6.2. У разі незгоди Користувача з будь-яким з умов цієї угоди він зобов'язаний негайно припинити використання Сайту і / або будь-якого з його розділів.

6.3. У разі якщо компетентними органами / особами частина цієї угоди буде визнана недійсною, такою, що суперечить законодавству і не підлягає застосуванню, це не тягне неможливість застосування інших положень цієї угоди. Ця угода діє повною мірою в рамках, встановлених чинним законодавством.

6.4. До відносин в рамках цієї Угоди застосовується право України. Користувач і Компанія домовилися підкорятися при виникненні будь-яких спорів, що виникають у зв'язку зі справжньою угодою (використанням Сайту), виключно юрисдикції судів України.

Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити всього за 30 грн