Інформація по темі "" | Публікації по тегу
26.02.24
1617 0
Друкувати
Обране

Квоти з працевлаштування осіб з інвалідністю: які зміни очікувати

За інформацією розміщеною на офіційному сайті Міністерства соціальної політики, Мінсоцполітики підтримує прийняття проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю» від 18.11.2022 р. № 5344-д.

В Україні лише трохи більше 16% людей з інвалідністю офіційно працевлаштовані, у країнах ЄС цей показник в середньому дорівнює  55%. А повномасштабна війна призвела до збільшення кількості людей з інвалідністю та загострила питання інклюзивності.

Мета прийняття законопроекту суттєве збільшення можливостей для осіб з інвалідністю стати затребуваними на ринку праці, отримати роботу і, відповідно, економічну самостійність.

Пропонується, вимоги про дотримання квоти з працевлаштування осіб з інвалідністю поширити не тільки на підприємства приватного сектору, а в тому числі і на державні органи, державні та комунальні підприємства, установи й організації.

Законопроект передбачає впровадження для роботодавців заохочувальної системи працевлаштування людей з інвалідністю, а саме запропоновано компенсацію роботодавцям витрат на облаштування «розумних» робочих місць для осіб з інвалідністю.

Також законопроект передбачає вибір для роботодавців: або працевлаштування осіб з інвалідністю, облаштування для них (за потреби) належним чином робоче місце (1 робоче місце для роботодавців, що мають штат від 8 до 25 працівників; 2% робочих місць – для роботодавців, основним видом діяльності яких є реабілітація осіб з інвалідністю, навчання таких осіб або догляд за ними; для закладів охорони здоров’я;  4% робочих місць – для роботодавців, що мають штат більше ніж 25 працівників) або сплатити цільовий внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю (наприклад, у разі,  неможливості працевлаштувати осіб відповідної категорії через високий ступінь виробничого ризику).

Також передбачено можливість купити товари, які вироблені на підприємствах трудової інтеграції або захищеного працевлаштування і зарахувати їх вартість в рахунок сплати внеску.

Акумульовані кошти, сплачені роботодавцями як приватного, так і публічного сектору будуть спрямовуватися на пристосування робочого приміщення і простору до потреб осіб з інвалідністю, на забезпечення надання соціальних послуг при працевлаштуванні осіб з інвалідністю (соціальний супровід, персональний асистент, переклад жестовою мовою тощо).

Східне міжрегіональне управління Держпраці

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×