Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.04.20
3239 5
Друкувати
Обране

Лікарняні на час карантину планують відкривати дистанційно

МОЗ пропонує, щоб на період проведення заходів, спрямованих на протидію коронавірусної хвороби (COVID-19), відкривати листки непрацездатності мали можливість лікарі первинної ланки на підставі звернення та опитування хворого за допомогою засобів телефонного зв’язку або інтернет-телефонії з обов’язковим відповідним записом у медичній карті амбулаторного хворого.

Також планують змінити і порядок видачі листків непрацездатонсті на період тимчасового відсторонення від роботи осіб, робота яких пов'язана з обслуговуванням населення, які були в контакті з інфекційними хворими або є бактеріоносіями, при неможливості їх тимчасового переведення за згодою на іншу роботу, не пов'язану з ризиком поширення інфекційних хвороб.  В такому разі листок непрацездатності мають видавати лікар -інфекціоніст або лікуючий лікар  на підставі результатів досліджень лабораторних центрів МОЗ.

Змінити мають і порядок видачі  листків непрацездатності на період перебування застрахованої особи у закладах охорони здоров’я, а також на самоізоляції чи обсервації під медичним наглядом у зв’язку з карантином, крім хворих осіб. Листок непрацездатності видаватиметься лікуючим лікарем на строк, визначений галузевими стандартами у сфері охорони здоров’я. У такому випадку в бланку листка непрацездатності лікуючий лікар власноруч має обов’язково зробити відповідний запис у графі «Причина непрацездатності:», вказавши причину звільнення від роботи: «11-ізоляція від COVID-19».

Відповідні ініціативи закріплені у проекті наказу МОЗ «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян». 

Інтерактивна бухгалтерія

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
5
Тетяна
13.04.2020
Коллеги-бухгалтера, а как мы потом будем разгребаться с проверками ФССУ? Соответствующие изменения внесут во все законы и постановления, связанные с процессом выдачи и оплаты больничных? Или снова телега впереди лошади будет бежать? Похоже, в МОЗ снова уху ели
Енгрібьорд Тетяна
13.04.2020
Ага-ага. Усюди внесуть. Заразом і в бланку лікарняних розрахунковий період в 1 рік поставлять.transparent_pxl.png
wes
14.04.2020
А де ж електронні лікарняні?
Татьяна
14.04.2020
В вашей работе мало всяких е-...? На подходе Єдиний рахунок для сплати податків. е-больничные... Учиться, учиться и ещё раз учиться. А когда выполнять уже имеющийся функционал? ХЗ
Енгрібьорд Татьяна
15.04.2020
Не спішіть. Хай спочатку лікарі ті е-лікарняні позаводять
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі