Інформація по темі "" | Публікації по тегу
15.08.17
5667 0
Друкувати
Обране

Матеріали атестації робочих місць за умовами праці зберігаються на підприємстві 50 років

Головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в області Євгенія Краєвська роз’яснила мету та основні завдання проведення атестації робочих місць за умовами праці. Так, атестація проводиться на підприємствах і в організаціях, незалежно від форм власності й господарювання, де технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та й матеріали є потенційними джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів, що можуть несприятливо впливати на стан здоров’я працюючих, а також на їхніх нащадків як тепер, так і в майбутньому.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442 «Про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» атестація проводиться в строки, передбачені колективним договором, але не рідше одного разу на 5 років. Відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації робочих місць покладається на керівника ( власника ) підприємства, організації. Матеріали атестації робочих місць за умовами праці є документами сурової звітності і зберігаються на підприємстві 50 років.

Результати атестації використовуються при встановленні пенсій за віком на пільгових умовах, пільг і компенсацій, а також для розробки заходів щодо поліпшення  умов праці та оздоровлення  працюючих.

Інспектор також повідомила, що Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 26.04.2017 № 295 „ Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та ст. 34 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”.  Цією постановою затверджено два порядки  -  Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами (включаючи їх структурні та відокремлені підрозділи, які не є юрособами) та фізсобами, які використовують найману працю. Державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюватиметься у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці.

Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працювизначає основні завдання та процедуру здійснення Держпраці та її територіальними органами державного нагляду за додержанням законодавства про працю. Метою нагляду є виявлення порушень та недоліків під час здійснення виконавчими органами міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та центральними органами виконавчої влади повноважень, визначених відповідно ч.3 ст. 34 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” та ч.2 ст. 259 КЗпП.

kirtu.gov.ua

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі