Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.06.22
11348 4
Друкувати
Обране

Медичні огляди працівників під час воєнного стану. Проводити чи ні?

Введення в Україні воєнного стану, не потягнуло внесення змін до нормативно-правових актів або інших розпорядчих документів, на підставі яких роботодавець може перенести строк проведення медичного огляду працівників чи допустити до роботи працівника, який не пройшов медогляд.

У статті 17 Закону «Про охорону праці» зазначається, що роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників відповідно до наказу МОЗ про “Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій” за № 246 вiд 21.05.2007 р.

При цьому основною метою проведення зазначених вище медичних оглядів є:

– визначення стану здоров’я працівника та можливості виконання без погіршення стану здоров’я професійних обов’язків в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища;

– своєчасного виявлення професійних захворюваннях (отруєнь), що виникли раніше при роботі на попередніх виробництвах;

– забезпечення динамічного спостереження за станом здоров’я працівників в умовах дії шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища та трудового процесу;

– вирішення питання щодо можливості працівника продовжувати роботу в умовах дії шкідливих та небезпечних виробничих факторів і трудового процесу;

– проведення відповідних оздоровчих заходів.

Медичний огляд обов’язковий для працівників, зайнятих на важких роботах; на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці; на роботах для виконання яких необхідний професійний добір (ст. 169 КЗпП ).

Перелік шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкові попередній (періодичні) медичний огляд працівників міститься у додаток 4 до наказу МОЗ України № 246 від 21.05.2007 р.

Крім того, щорічному медогляду підлягають всі особи, віком до 21 року – незалежно від професії і виду робіт.

Перелік робіт, для виконанні яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників можна знайти в додатку 5 до наказу МОЗ України від 21.05.2007 р. № 246.

До таких робіт належать:

1. усі види підземних робіт;

2. робота в кесонах, барокамерах, замкнутих просторах;

3. водолазні роботи;

4. роботи на висоті, верхолазні роботи, роботипов’язані з підйомом на висоту;

5. роботи по обслуговуванню діючої електроустановки напругою до і вище 1000 В та виконання в них оперативних переключень, налагоджувальних, монтажних робіт та високовольтних випробувань, роботи під напругою в електроустановках до і вище 1000 В, роботи пов’язані з діючим енергетичним обладнанням;

6. роботи, пов’язані з застосуванням вибухових матеріалів, роботи у вибухо- та вогненебезпечних виробництвах;

7. роботи, виконання яких передбачає носіння вогнепальної зброї;

8. аварійно-рятувальні роботи та роботи по гасінню пожеж;

9. роботи, пов’язані з управлінням наземним, підземним, повітряним та водним транспортом;

10. роботи, пов’язані з нервово-емоційним напруженням (авіадиспетчери, диспетчери по управлінню рухом залізничного транспорту, оператори енергетичних систем) ;

11. роботи по технічному обслуговуванню і експлуатації компресорних нафтонасосних та газорегуляторних станцій, лінійних систем магістральних нафто- і газопроводів;

12. роботи, пов’язані з бурінням, видобутком та переробкою нафти, газу, конденсату та підготовкою їх до транспортування та зберігання;

13. роботи, які безпосередньо пов’язані з виробництвом чорних та кольорових металів.

Отже, медичні огляди працівників проводити потрібно навіть під час воєнного стану.  

ГУ Держпраці в Одеській області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
4
Вікторія
06.06.2022
Все як завжди. Особливо мені подобається оце "роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних огляді". Роботодавець передбачив кошти на медогляди і готовий їх оплачувати, але ж згідно з Постановою № 590 казначейство медогляди не оплачує. І що робити роботодавцю в такій ситуації?
Наталя
16.06.2022
Теж саме питання, як сплатити медогляд, його немає в 590 постанові.
Анна
18.08.2022
Підкажіть як бути з медоглядом викладача, який перебуває за кордоном?
Олексій
10.03.2023
Теж саме питання, як сплатити медогляд, його немає в 590 постанові ?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі