Інформація по темі "" | Публікації по тегу
25.12.23
4461 1
Друкувати
Обране

Мінфін наголошує відпустки працівників державного органу за останній відпрацьований робочий рік, мають бути використані до кінця 2024 року

Міністерство фінансів України повідомляє, що 09 листопада поточного року Верховна Рада України прийняла Закон України "Про Державний бюджет України на 2024 рік".

Статтею 33 цього Закону України установлено, що у 2024 році відпустки, визначені пунктом 1 частини першої статті 4 Закону України "Про відпустки", на які працівник державного органу набув право за останній відпрацьований робочий рік, мають бути використані таким працівником до кінця 2024 року.

У разі невикористання працівником державного органу відпусток, визначених абзацом першим цієї статті, йому в межах затверджених видатків на оплату праці відповідного державного органу має бути виплачено грошову компенсацію за всі дні невикористаної відпустки, на які набув право за останній відпрацьований робочий рік.

Отже, у 2024 році незалежно від тривалості використаних протягом року відпусток працівником державного органу, за всі дні невикористаних відпусток (основної та додаткової), на які працівник державного органу набув право за останній відпрацьований робочий рік, йому має бути виплачено грошову компенсацію.

Згідно зі статтею 23 Закону України "Про відпустки" в установах та організаціях, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, оплата відпусток провадиться за рахунок бюджетних асигнувань на їх утримання.

З метою ефективного та раціонального використання бюджетних коштів на оплату праці працівників державних органів, а також зважаючи на те, що компенсаційні виплати є додатковим навантаженням на фонд оплати праці, звертаємо увагу керівників органів на обов'язкове виконання норм чинного законодавства в частині використання працівниками протягом року всіх днів щорічних відпусток (як основної, так і додаткової), на які працівник державного органу набув право за останній відпрацьований робочий рік.

Водночас відповідно до статті 51 Бюджетного кодексу України керівники бюджетних установ утримують чисельність працівників та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату лише у межах бюджетних асигнувань на заробітну плату, затверджених для бюджетних установ у кошторисах.

Джерело:
Лист МФУ від 16.11.2023 р. N 08040-11-3/31395
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Олена
26.12.2023
Чи стосується це ОМС?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі