Інформація по темі "" | Публікації по тегу
13.01.15
8385 1
Друкувати
Обране

МОН: про типові штатні нормативи ВНЗ I - II рівнів акредитації

МОН роз'яснило норми Типових штатних нормативів вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації, затверджених наказом МОН від 23.01.2014 р. № 60, які застосовуються з 1 вересня 2014 року.

1. Про збільшення чисельності працівників вищого навчального закладу.

Керівникам ВНЗ I - II рівнів акредитації з 1 вересня 2014 року необхідно привести штатні розписи своїх навчальних закладів у відповідність з Наказом № 60.

Основною вимогою Мінфіну при цьому є — недопущення збільшення чисельності працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок коштів загального фонду, що склалася на 1 вересня 2014 року. Виняток — створення нових ВНЗ або збільшення чисельності працівників цих установ за рішеннями КМУ.

При цьому керівникам навчальних закладів надано право вводити чисельність посад працівників, визначену згідно з затвердженими нормативами, в повному обсязі за рахунок коштів спеціального фонду.

Питання щодо не роботи або безкоштовної роботи працівників закладу зі студентами, які навчаються за рахунок бюджетних коштів, є некоректним і незрозумілим.

 2. Про заміну посад

Здійснювати введення посади бухгалтера замість робітника з комплексного обслуговування й ремонту будівель не можна, адже ці посади відносяться до різних категорій.

 3. Про введення посади економіста

Посада економіста (провідного, I, II категорії, без категорії) вводиться при наявності чисельності працівників і розрахункового приведеного контингенту учнів більше 400 чоловік.

Зверніть увагу на те, що 400 чоловік — це  чисельність не тільки студентів, але і працівників навчального закладу.

Отже, при чисельності менше 400 чоловік посада економіста не вводиться.

При цьому за рішенням керівника у зв'язку з виробничою необхідністю, цяпосада може бути введена шляхом заміни іншої посади або за рахунок спеціального фонду в межах 10 % від загальної чисельності працівників навчального закладу, розрахованої за нормативами, затвердженими Наказом № 60.

Посада економіста згідно з Класифікатором професій має код 2441.2 і відноситься до категорії професіоналів і може бути введена тільки замість посади цієї ж категорії, наприклад замість інженера-електроніка.

 4. Про посади культорганізатора

Посада культорганізатора передбачена постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» та іншими нормативно-правовими актами, які визначають умови праці та оплати праці працівників навчальних закладів.

Проте, тільки після приведення Мінсоцполітики урядових нормативно-правових актів у відповідність з Класифікатором професій стануть можливими, при необхідності, відповідні зміни до Типових штатних нормативів вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації.

Такі роз’яснення надані Мінсоцполітики в листі від 01.08.2014 р. № 1/11-12335.

 

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Ірина
10.02.2020
Добрий день! У нашому місті відкрився дитячий садочок, який знаходиться на самостійному балансі. Чи можна знайти нормативи стасовно штатних одиниць бухгалтерів. Від чого залежить чисельність одиниць? від кількості дітей, чи від на даний час обєму роботи? Типові штатні нормативи дошкільних навчальних закладів (Наказ № 1055 від 04.11.2010року з останніми змінами від 20.05.2016року).
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі