Інформація по темі "" | Публікації по тегу
Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
5530 0
Друкувати
Обране

МОН: про типові штатні нормативи ВНЗ I - II рівнів акредитації

МОН роз'яснило норми Типових штатних нормативів вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації, затверджених наказом МОН від 23.01.2014 р. № 60, які застосовуються з 1 вересня 2014 року.


1. Про збільшення чисельності працівників вищого навчального закладу.

Керівникам ВНЗ I - II рівнів акредитації з 1 вересня 2014 року необхідно привести штатні розписи своїх навчальних закладів у відповідність з Наказом № 60.

Основною вимогою Мінфіну при цьому є — недопущення збільшення чисельності працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок коштів загального фонду, що склалася на 1 вересня 2014 року. Виняток — створення нових ВНЗ або збільшення чисельності працівників цих установ за рішеннями КМУ.

При цьому керівникам навчальних закладів надано право вводити чисельність посад працівників, визначену згідно з затвердженими нормативами, в повному обсязі за рахунок коштів спеціального фонду.

Питання щодо не роботи або безкоштовної роботи працівників закладу зі студентами, які навчаються за рахунок бюджетних коштів, є некоректним і незрозумілим.

 2. Про заміну посад

Здійснювати введення посади бухгалтера замість робітника з комплексного обслуговування й ремонту будівель не можна, адже ці посади відносяться до різних категорій.

 3. Про введення посади економіста

Посада економіста (провідного, I, II категорії, без категорії) вводиться при наявності чисельності працівників і розрахункового приведеного контингенту учнів більше 400 чоловік.

Зверніть увагу на те, що 400 чоловік — це  чисельність не тільки студентів, але і працівників навчального закладу.

Отже, при чисельності менше 400 чоловік посада економіста не вводиться.

При цьому за рішенням керівника у зв'язку з виробничою необхідністю, цяпосада може бути введена шляхом заміни іншої посади або за рахунок спеціального фонду в межах 10 % від загальної чисельності працівників навчального закладу, розрахованої за нормативами, затвердженими Наказом № 60.

Посада економіста згідно з Класифікатором професій має код 2441.2 і відноситься до категорії професіоналів і може бути введена тільки замість посади цієї ж категорії, наприклад замість інженера-електроніка.

 4. Про посади культорганізатора

Посада культорганізатора передбачена постановою КМУ від 14.06.2000 р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників» та іншими нормативно-правовими актами, які визначають умови праці та оплати праці працівників навчальних закладів.

Проте, тільки після приведення Мінсоцполітики урядових нормативно-правових актів у відповідність з Класифікатором професій стануть можливими, при необхідності, відповідні зміни до Типових штатних нормативів вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації.

Такі роз’яснення надані Мінсоцполітики в листі від 01.08.2014 р. № 1/11-12335.

 

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться