Нашi сайти:

МОЗ: Затверджено новий класифікатор професій. Що зміниться для медиків?

1 листопада 2017 року вступили у дію зміни до класифікатора професій, у якому змінилися також й медичні посади. Зазначені зміни були внесені відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського Союзу. А саме були введені нові професійні назви: “лікар внутрішньої медицини”, “асистент ерготерапевта”, “асистент фізичного терапевта”, “парамедик”, “екстрений медичний технік”, “інструктор з надання догоспітальної допомоги”, “інструктор з надання першої допомоги”.


Змінено професійну назву роботи "фельдшер з медицини невідкладних станів" на "парамедик", а “лікар-терапевт” на “лікар внутрішньої медицини”. Також змінено назву роботи “сестра медична з лікувальної фізкультури”, “сестра медична з масажу” на “асистент фізичного терапевта”. Назву “інструктор з трудової терапії” та “інструктор з трудової адаптації” змінено на “асистент ерготерапевта”.

Відповідно до міжнародної класифікації у новому класифікаторі скасовано такі професійні назви робіт, як “лікар-терапевт дільничий”, “лікар-терапевт підлітковий”, “лікар-терапевт цехової лікарської дільниці”, “фахівець з фізичної реабілітації”.

Класифікатор професій використовується для запису про роботу у трудові книжки працівників. Наголошуємо, що ні в якому разі не йдеться про скасування посад чи звільнення медичних працівників. Медики з відповідною освітою та навичками автоматично займатимуть посади з новими професійними назвами, з подальшим проходженням курсів підвищення кваліфікації.

На сьогодні Міністерство охорони здоров’я України разом із фахівцями приводить у відповідність пов’язані із цими змінами нормативні-правові акти.

Нововведення не приведуть до скорочення медичних працівників, а лише приведуть у відповідність до європейських стандартів назви посад та програми підготовки. Просимо не вірити маніпуляціям та поширювати офіційну й перевірену інформацію.

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (8)
Василь
10.11.2017
І що тепер робити? Змінювати штати? Чи просто внести зміни до тарифікації? І розряди тарифні залишаються?
Людмила Василь
16.11.2017
Я думаю,буде те ж саме що й з сімейними лікарями та медсестрами. На три роки залишиться дія категорій по попередній спеціалізації, до проходження курсів.
Лариса
10.11.2017
Як завжди все вчасно. Вступили в дію з 1 листопада, ми дізнаємось 10... Жодних пояснень. Дякуємо хоч тут прояснили. Чекаємо на більш детальні вказівки
Пітекантроп
10.11.2017
Взагалі-то назви посади "лікар-терапевт дільничий" і не існувало... Посада називається ..."дільничНий"
анна
13.11.2017
Де взяти розмір посадових окладів з новими професійними назвами?
Старі посадові оклади з 01.10.2017р. поза законом. Як бути закладу з Ліцензійними умовами?
Робота на даний час в деяких медиків є, а підстав для оплати вже немає.
ЩО РОБИТИ, ЯК БУТИ та багато нових запитань до ГОРЕ-РЕФОРМАТОРІВ.
****************
14.11.2017
приведено у відповідність до європейських стандартів назви посад.................???????????????, а ТОЛКУ????

Елена
17.11.2017
Як назвати тепер фахівця з фізичної реабілітації?
віктор
20.11.2017
А зміни тільки в назвах , чи може і у відношенні до роботи та віддачі пацієнтам?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі