На думку Нацдержслужби затверджувати посадову інструкцію старости недоцільно

Відповідно до пункту 4 Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року N 500, Нацдержслужба надає роз'яснення щодо застосування законодавства з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.


Статтею 141 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що у селах, селищах, визначених за рішенням місцевої ради об'єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад", за винятком її адміністративного центру, обирається староста на строк повноважень місцевої ради.

Староста є посадовою особою місцевого самоврядування.

Згідно із статтею 5 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" право на службу в органах місцевого самоврядування мають громадяни України незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, терміну проживання на відповідній території.

На посаду можуть бути призначені особи, які мають відповідну освіту і професійну підготовку, володіють державною мовою та регіональними мовами в обсягах, достатніх для виконання службових обов'язків відповідно до вимог статті 11 Закону України "Про засади державної мовної політики".

Відповідно до статті 9 Закону України "Про місцеві вибори" передбачено, що депутатом, сільським, селищним, міським головою, старостою може бути обраний громадянин України, який має право голосу відповідно до статті 70 Конституції України.

Депутатом, сільським, селищним, міським головою, старостою не може бути обраний громадянин України, який має судимість за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину, якщо ця судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку.

Законодавством не передбачено особливих вимог щодо освіти чи тривалості мешкання в населеному пункті для обрання старости.

Частиною четвертою статті 141 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що Положення про старосту затверджується сільською, селищною, міською радою відповідної об'єднаної територіальної громади.

У Положенні визначаються права і обов'язки старости, порядок його звітності, інші питання, пов'язані з діяльністю старости.

Зважаючи на викладене, на думку Нацдержслужби, затверджувати посадову інструкцію старости недоцільно.

Лист Нацдержслужби від 11.08.2016 р. N 5050/13-16

Нагадаємо що таку ж думку вже висловлювало Мінсоцполітики :

Щодо кваліфікаційних вимог до посади старости та посадової інструкції

 

 

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (0)
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі