Нашi сайти:
buhgalter.com.ua
6393 10
Друкувати
Обране

Надання частини щорічної основної відпустки у вихідні дні

Чи буде порушенням законодавства надання працівнику на його бажання частини відпустки у вихідні дні, наприклад, на два календарних дні в суботу та неділю?


Відповідь. Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон) щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менш як 14 календарних днів. При цьому ця частина відпустки необов’язково має бути першою її частиною.

Невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівникові, як правило, до кінця робочого року, за який надається відпустка.

Статтею 12 Закону передбачено лише можливість поділу щорічної відпустки на частини, а не обов’язок роботодавця поділити її на частини, як того бажає працівник.

З метою недопущення втрат робочого часу та беручи до уваги виробничі обставини, роботодавець може й не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник, також може запропонувати свої умови поділу щорічної основної відпустки або не поділити її взагалі.

Відповідно до статті 5 Закону тривалість відпусток визначається цим законом, іншими законами та нормативно-правовими актами України і незалежно від режимів та графіків роботи розраховується в календарних днях.

Отже, щорічна відпустка чи її частина може надаватися працівникові у будь-який календарний день, у тому числі в суботу та неділю. 

ГУ Держпраці у Херсонській області

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (10)
Марина
08.08.2019
Відпустка кількістю 30 днів у вересні місяці.Перше вересня це вихідний день.Як правельно нарахувати кількість днів?
Лера Марина
08.08.2019
Вообще не понятный вопрос... Отпуск 30 календарных дней с 1 по 30 сентября. Что Вас смущает?
Марина Лера
08.08.2019
Смущає те що перше вересня це вихідний. Чи буде у жовтні на один день менше?
Рина Марина
09.08.2019
нет, отпуск считается с 1 по 30, а вот если это был бы праздничный то его нужно было бы перенести
Лера
08.08.2019
В этой статье как раз описывается что отпуск можно брать и с выходного дня. Просто в заявлении и приказе пишите с 1 сентября
Марина Лера
08.08.2019
Дякую за коментар.
алла
08.08.2019
Чи можна початок основної відпустки брати у вихідний день?
Енгрібьорд алла
08.08.2019
Так. Саме про це і написано в статті. Фактично, Ви навіть можете взяти частину відпустки у розмірі одного календарного дня і цей один день також може бути вихідним.Суть в тому в тому, що звичайні вихідні дні ніяк не оплачуються, а вихідний день на який припадає день відпустки оплачується. Якось так
алла Енгрібьорд
08.08.2019
Дякую за коментар
Gala
13.08.2019
Якщо брати тільки на суботи і неділі, то непоганий варіант для тих, у кого дуже багато невикористаних відпусток. Така собі "прихована" компенесація за невик.відпустки.
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться