Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
5800 5
Друкувати
Обране

Надання державному службовцю відпустки на час участі у виборчому процесі

Роз’яснення вимог законодавства надає головний спеціаліст з питань запобігання та виявлення корупції Управління Держпраці у Волинській області Майя Михалусь.


Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про державну службу» (далі — Закон) державна служба здійснюється з дотриманням принципів, зокрема політичної неупередженості — недопущення впливу політичних поглядів на дії та рішення державного службовця, а також утримання від демонстрації свого ставлення до політичних партій, демонстрації власних поглядів під час виконання посадових обов’язків.

Частиною другою статті 10 Закону встановлено, що державний службовець не має права демонструвати свої політичні погляди та вчиняти інші дії або бездіяльність, що у будь-який спосіб можуть засвідчити його особливе ставлення до політичних партій і негативно вплинути на імідж державного органу та довіру до влади або становити загрозу для конституційного ладу, територіальної цілісності і національної безпеки, для здоров’я та прав і свобод інших людей.

Відповідно до частини третьої статті 10 Закону державний службовець не має права:

1) бути членом політичної партії, якщо такий державний службовець займає посаду державної служби категорії «А». На час державної служби на посаді категорії «А» особа зупиняє своє членство в політичній партії;

2) обіймати посади в керівних органах політичної партії;

3) суміщати державну службу із статусом депутата місцевої ради, якщо такий державний службовець займає посаду державної служби категорії «А»;

4) залучати, використовуючи своє службове становище, державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, працівників бюджетної сфери, інших осіб до участі у передвиборній агітації, акціях та заходах, що організовуються політичними партіями;

5) у будь-який інший спосіб використовувати своє службове становище в політичних цілях.

Частиною четвертою статті 10 Закону встановлено, що у разі реєстрації державного службовця кандидатом у депутати Центральною виборчою комісією, виборчими комісіями, сформованими (утвореними) в установленому порядку, він зобов’язаний в одноденний строк письмово повідомити про це керівника державної служби.

Державному службовцю за його заявою надається відпустка без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі. Зазначена відпустка надається за рішенням керівника державної служби з дня його повідомлення про участь у виборчому процесі і до дня його завершення відповідно до виборчого законодавства.

Відповідно до частини третьої статті 58 Закону державному службовцю надається відпустка без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі у порядку, визначеному статтею 10 цього Закону.

Відповідно до статті 20 розділу III «Виборчий процес» книги першої Виборчого кодексу України визначено, що виборчий процес — це здійснення протягом встановленого цим Кодексом періоду часу суб’єктами, визначеними статтею 22 цього Кодексу, виборчих процедур, пов’язаних із підготовкою і проведенням відповідних виборів, встановленням та офіційним оголошенням (офіційним оприлюдненням) їх результатів.

Таким чином, обов’язок повідомити керівника державного органу про реєстрацію кандидатом у депутати та подання заяви про надання відпустки без збереження заробітної плати на час участі у виборчому процесі покладено саме на державного службовця.

lutsk.dsp.gov.ua

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (5)
Світлана
29.09.2020
Якщо кандидат у депутати не буде займатись перевиборчою агітацією, він всерівно йде у відпустку? А якщо він не хоче писати заяву на неоплачувану відпустку?
Маша Світлана
29.09.2020
Раніше треба було думати.
Олександр Світлана
30.09.2020
Не потрібно писати ніяку заяву і не звертайте увагу на безглузде роз`яснення НАДС. Якщо Ви не будете займатися агітацією, то працюйте собі спокійно. В нас половина держслужбовців йде кандидатами в депутати, і ніхто не бере відпустки. Вас зареєстрували, письмово повідомте про це керівника і все. Відправити Вас в примусову відпустку можливо лише з законних підстав, а такі відсутні, а самі Ви це робити не зобов`язані. З іншого боку, якщо Ви вирішили взяти відпустку, то керівник не має право Вам відмовити.
Світлана
29.09.2020
В Законі не прописано що ця відпустка обов"язкова.
Ikar
30.09.2020
Тепер і Держпраці приєналось до НАДС з наданям безглуздих розяснень...в законі відсутній ОБОВЯЗОК держслужбовця писати таку заяву
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд