Інформація по темі "" | Публікації по тегу
09.10.20
22701 3
Друкувати
Обране

Найбільш поширені порушення при заповненні листків непрацездатності

Питання контролю за обґрунтованістю видачі (продовження) листків непрацездатності з метою упередження неправомірного використання коштів Фонду, виявлення та усунення зловживань під час призначення матеріального забезпечення, є одними з основних завдань Фонду соціального страхування України.

Підставою для призначення матеріального забезпечення є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, що передбачено вимогами частини першої статті 31 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV (зі змінами) (далі – Закон України № 1105-ХІV) .

Відповідно до частини третьої статті 30 Закону України №1105-ХІV рішення про призначення матеріального забезпечення та надання соціальних послуг приймається комісією (уповноваженим) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації, до складу якої входять представники адміністрації підприємства, установи, організації та застрахованих осіб (виборних органів первинної профспілкової організації (профспілкового представника) або інших органів, які представляють інтереси застрахованих осіб). Комісія із соціального страхування не тільки здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення, а й також приймає рішення про відмову в його призначенні та розглядає підставу і правильність видачі листка непрацездатності, заповнення всіх необхідних граф документа, наявність виправлень.   

Перелік підстав, на основі яких комісія із соціального страхування має право відмовити в оплаті листка непрацездатності, зазначені у статті 23 Закону № 1105:

1. Допомога по тимчасовій непрацездатності не надається:

1) у разі одержання застрахованою особою травм або її захворювання при вчиненні нею кримінального правопорушення;

2) у разі навмисного заподіяння шкоди своєму здоров’ю з метою ухилення від роботи чи інших обов’язків або симуляції хвороби;

3) за час перебування під арештом і за час проведення судово-медичної експертизи;

4) за час примусового лікування, призначеного за постановою суду;

5) у разі тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або дій, пов’язаних з таким сп’янінням;

6) за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.

2. Застраховані особи, які в період отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності порушують режим, встановлений для них лікарем, або не з’являються без поважних причин у призначений строк на медичний огляд, у тому числі на лікарсько-консультативну комісію (ЛКК) чи медико-соціальну експертну комісію (МСЕК), втрачають право на цю допомогу з дня допущення порушення на строк, що встановлюється рішенням органу, який призначає допомогу по тимчасовій непрацездатності.

Порядок, умови видачі та продовження листків непрацездатності визначено Інструкцією про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 13.11.2001 № 455 зі змінами та Положенням про експертизу тимчасової непрацездатності, затвердженим наказом МОЗ України від 09.04.2008 № 189.

Порядок заповнення листків непрацездатності визначено Інструкцією про порядок заповнення листка непрацездатності, затвердженою наказом МОЗ України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406.

Комісія із соціального страхування має право повернути листок непрацездатності на доопрацювання у заклади охорони здоров'я, якщо той був виданий з порушеннями діючих інструкцій.

В ході перевірок страхувальників спеціалістами Чугуївського відділення виявляються порушення чинного законодавства з питань експертизи тимчасової непрацездатності. Так, найбільш поширеними порушеннями при заповненні листків непрацездатності залишаються:

  • вказується скорочена назва підприємства та не заповнюється його адреса;
  • не підкреслюється слово «первинний» або «продовження»;
  • не підкреслюється причина непрацездатності;
  • не вказується режим (стаціонарний, амбулаторний тощо);
  • у разі помилок в тексті запис «Виправленому вірити» часто не завірений підписом лікуючого лікаря або відсутня печатка закладу охорони здоров'я «Для листків непрацездатності»;
  • немає підпису завідувача відділення якщо тимчасова непрацездатність триває понад 10 календарних днів при амбулаторному лікуванні.

 

Чугуївське відділення

управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України

 в Харківській област

Джерело:
ФССУ
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
3
Катя
09.10.2020
Писало же ФСС когда-то письмо, что можно сокращённое название, если оно соответствует уставным документам
Оля
09.10.2020
Аж воняет бюрократией от этого ФСС! Мерзкая структура, которая проверяет бумаженку, которая не отвечает требованиям уже лет двадцать.Где в бланке больничного предусмотрен адрес, зачем в нем миллион причин непрацездатности, зачем стаж в месяцах и так далее разной не нужной ерунды. Не бланки надо проверять, а легетивность выдачи больничного, добрая половина из них выдана за 100-200 грн, как в песне Дидзьо.
Галина
13.10.2020
ФСС ищет любые причины лижбы штраф выписать, а как уместить наименование в метр длины необясняют.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі