Інформація по темі "" | Публікації по тегу
12.10.23
4504 0
Друкувати
Обране

Нюанси табелювання обліку робочого часу

Чи необхідно у табелі обліку робочого часу передсвяткові дні табелювати, як такі, що на годину скорочені в умовах воєнного стану? Якою є компенсація працівнику за роботу у вихідний день?

Відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136 у період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 КЗпП щодо скорочення тривалості роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів.

Таким чином, у табелі обліку робочого часу передсвяткові дні не проставляються на годину менше.

Щодо компенсації працівнику за роботу у вихідний день, то Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 р. № 2352-IX внесено зміни до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136, а саме у ч. 6 ст. 6 з переліку статей, норми яких не застосовуються у період дії воєнного стану, вилучено статтю 72 КЗпП, що регламентує компенсацію за роботу у вихідний день.

Тобто робота у вихідні дні має компенсуватись, як і у мирний час, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі відповідно до ст. 107 КЗпП.

Східне міжрегіональне управління Держпраці

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
0
Яка вдача - ви можете стати першим, хто прокоментує цей матеріал.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі