Нашi сайти:

Оформлення працівників при передачі навчальних закладів районних рад у власність об’єднаних територіальних громад

Голова Держпраці роз’яснив фахівцям відділів освіти, як діяти в разі передачі навчальних закладів комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад


У процесі децентралізації влади в України виникають різні проблемні питання, пов’язані з об’єднанням територіальних громад, розв’язання яких створює нову практику.

З проблемною ситуацією стикнулися працівники відділів освіти Іванівської, Гончарівської та Михайло-Коцюбинської об’єднаних територіальних громад у Чернігівському районі Чернігівської області при передачі навчальних закладів комунальної власності районних рад у власність об’єднаних територіальних громад. За консультацією вони звернулися на онлайн-прийомі до Голови Держпраці Романа Чернеги.Проблема полягала в тому, що відділом освіти Чернігівської районної держадміністрації передано до новоутворених відділів освіти відповідних ОТГ трудові книжки керівників, заступників керівників загальноосвітніх шкіл та державних навчальних закладів без видання наказів на звільнення, переведення, або переміщення. Наразі вони працюють де-факто на своїх же посадах і в тих самих навчальних закладах, а де-юре – підпорядковані органу управління освіти ОТГ. На день передачі майна зміни до статутів навчальних закладів не були здійснені, також не була проведена зміна у державній реєстрації цих закладів в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.

У відділі освіти Чернігівської РДА вважають, що здійснено зміну власника, а тому відповідно до ч. 4 ст. 36 Кодексу законів про працю дія трудового договору з керівниками навчальних закладів, які перейшли у власність об’єднаних територіальних громад, продовжується, записи у трудову книжку про звільнення не вносяться. Тому заяви на ім’я начальника відділу освіти ОТГ про звільнення у зв’язку зі зміною власника навчального закладу писати не потрібно, позаяк у складі ОТГ утворено орган управління освітою, якому передано навчальні заклади. А отже, як вважає відділ освіти Чернігівської РДА, норма п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП (звільнення в порядку переведення) для врегулювання трудових відносин з керівниками цих навчальних закладів не застосовується.

Тож представники зазначених відділів освіти попросили Голову Держпраці надати роз’яснення, чи треба було звільнити керівників, заступників ЗОШ та ДНЗ, оскільки вони приймалися на роботу начальником відділу освіти Чернігівської РДА, а зараз – у підпорядкуванні новоствореного відділу освіти ОТГ. Тобто змінено структуру підпорядкування, а не власника.

Роман Чернега пояснив що відносини, які виникають під час добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст, регулюються Законом України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Стаття 8 цього закону визначає, що об’єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальних громад, що об’єдналися.

У разі об’єднання сільських, селищних, міських рад в одну ОТГ все майно спільної власності сільських, селищних міських рад є комунальною власністю об’єднаної територіальної громади і пов’язані з таким майном права та обов’язки належать об’єднаній територіальній громаді.

У даному випадку відбулася зміна власника закладу освіти і згідно з ч. 4 статті 36 КЗпП України дія трудового договору працівника має бути продовжена. Новоутворена ОТГ повинна видати розпорядчий документ, яким повідомити працівників про зміну власника закладу освіти та відповідно органу призначення і звільнення. Накази про звільнення та прийняття на роботу не видаються та нові записи до трудових книжок не вносяться, оскільки не змінюється посада та місце роботи.

Бухгалтери відділу культури Ріпкинської районної державної адміністрації Чернігівської області запитали керівника Держпраці, чи можна вважати вересень, в якому було підвищено посадові оклади педагогічним працівникам, місяцем для проведення індексації заробітної плати?

Роман Чернега нагадав, що індексація грошових доходів населення проводиться відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення». Відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населенняу разі підвищення тарифних ставок (окладів) значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. А обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Фактично у вересні 2017 року відбулося підвищення посадових окладів педагогічних працівників. Тому, – підтвердив Голова Держпраці, – місяцем підвищення заробітної плати для подальшого нарахування  індексації вважається вересень.

Державна служба України з питань праці

Наш сайт корисний для вас?

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

 


Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (12)
123
22.12.2017
вважається вересень )))
Галина
22.12.2017
Роз"яснення дали по трудових книжках, а як бути з ЄСВ коли здавали звіт під одним ЄДРПОУ а тепер інший
Наталка
22.12.2017
Доброго дня..В нас також виникла проблема з персоніфікованим обліком в пенсійному фонді..людина звернулася за розрахунком пенсіїї, а в неї відсутній запис про звільнення з школи впідпорядкованої відділу освіти РДА та запису за яким вона зявилася в школі відділу освіти ОТГ
Максим
22.12.2017
Проблема з персоніфікованим обліком не повинно було виникнути якщо він вівся окремо за кожною школою а не по відділу освіти в цілому. І тоді при передачі людина не зникає в одному відділі освіти і не з'являється в іншому, тому що вона як працювала в школі так і працює в школі а не в відділі освіти. Кожна окрема школа є окремою юридичною особою і в кожній є номер платника единого внеску. Потрібно домовлятися с ПФ та розділяти школи на окремих платників.

бухгалтерія це любов Максим
22.12.2017
але звітність веде ЦБ всі школи під одним кодом ЄДРПО, то як можна окремо по кожній школі здати звітність
Максим
22.12.2017
ЦБ це ЦБ а обік має вестись окремо. До речі як Ви ведете звітність по податку з доходів ФО(1-ДФ)? І Як ви збираєтесь вести облік після обєднання звітності єдиного внеску та ПДФО? Все одно доведеться розділяти. І крім того вчителі працюють в школі а не в ЦБ.
Наталія Максим
12.07.2018

Громада є
розпорядником коштів і всіх платежах код
ЄДРПОУ громади…а значить і звітуємо по громаді!! ? Чи в призначені платежу
можна ставити ЄДРПОУ комунальної установи??хоч рахунки всі відкриті на
головного розпорядника коштів?! Наше
казначейство про таке навіть чути не хоче??


Як ви звітуєтесь?
Буду вдячна за відповідь.

Павло
22.12.2017
У вересні 2017 року відбулось не підвищення посадових окладів педагогічних працівників, а підвищення на 2 позиції тарифних розрядів окремих посад педпрацівників, тому вересень 2017 року для них не можна вважати їх базовим місяцем. Про це йдеться в статті Лаврентьєвої Жанни "Індексуємо «бюджетну» зарплату: що врахувати?" (приклад 3) за посиланням: https://buhgalter.com.ua/articles/oplata-praci/indeksacziya-dohodiv/indeksuyemo-byudzhetnu-zarplatu-shcho-vrahuvati/
Максим Павло
26.12.2017
Маячня написана в тій статті. З яких підстав автор стверджує, що "Бюджетні установи підвищують посадові оклади тільки згідно з актами Кабміну, на законодавчому рівні". Якщо підствою є слова "відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" абз.1 п.5 порядку проведення індексації то будьте ласкаві звернутись до ст.2 ЗУ "Про індексацію" а саме об'єктів індексації і тоді стає ясно, що дані слова стосуються лише до "суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування".

Павло Максим
26.12.2017
Такий порядок (індивідуальний) індексації ЗП працівників в бюджетній сфері діяв до початку вступу в дію постанови КМУ від 09.12.2015 р. N 1013. Якщо Вас не влаштовує стаття Лаврентьєвої, то можете ознайомитись щодо цієї теми з іншими розясненнями фахівців, наприклад, з листами Мінсоцполітики від 21.03.2016 р. N 138/10/136-16, від 28.04.2016 р. N 201/10/137-16, від 03.05.2017 р. № 38/0/66-17 або від 12.06.2017 р. № 49/0/66-17. А взагалі, робіть так, як Вам заманеться.
Максим Павло
27.12.2017
Так і робимо. Більше керуємся нормативними актами ніж листами МСПУ. Тим більше, що вони мають лише рекомендаційний характер і не є нормою прямої дії. Перевірки з питань правильності нарахування заробітної плати здійснює Держпраця і їм до розяснень МСПУ м'яко кажучи до лампочки.
ОЛьга
26.11.2018
Підкажіть будь ласка, якщо сільські працівники переходять шляхом реорганізації з району в ОТГ, якщо ми не видємо ніяких наказів про звільнення та призначення, то яким чином в мене з'являться їх особові справи, труд.книжки і звідки я знаю,чи були вони у відпустці чи ні і т.д.?
Дякую за відповідь!
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі