Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
4390 1
Друкувати
Обране

Особливості надання додаткової відпустки матері-одиночці

Чи має право на додаткову відпустку терміном десять календарних днів працівниця, яка є одинокою матір’ю та має неповнолітню дитину, яка фактично з нею не проживає та згідно наданих роботодавцю документів при прийнятті на роботу дитина проживає та вчиться відокремлено від матері в інтернаті?


Щоб відповісти на це питання необхідно врахувати, що згідно ст. 19 Закону від 15.11.1996 р. № 504 “Про відпустки,”- додаткова відпустка тривалістю до 10 календарних днів без врахування святкових та неробочих днів щорічно надається жінці, яка працює та має двох та більше дітей у віці до 15 років, або дитину — інваліда, або яка всиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері, в тому числі довгочасного перебування матері в лікувальному закладі, а також особам, які взяли дитину під опіку.

У відповідності до ст. 158 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 р. способи  участі в вихованні дитини та спілкування з ним того із батьків, які мешкають окремо від нього встановлюють органи опіки і піклування. Режим окремого мешкання не позбавляє батьківських прав та обов'язків.

Згідно ст. 1 Закону від 26.04.2001 р. № 4202 “Про охорону дитинства” та ст. 2 Закону від 21.11.1992 р. “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” дитиною вважається особа у віці до 18 років, якщо за законом їй не надається  таке право раніше.

Тому одинока мати має право на додаткову відпустку, яка надається працівникам з дітьми до досягнення дитиною повноліття, у тому випадку, якщо вона мешкає окремо від неї.

Юрій Остренко, головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці управління з питань праці. 

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (1)
Олена
02.09.2019
Як розлученій жінці довести, що вона теж має право на цю відрустку, бо на підприємствах іноді,вважають, що вона не одинока.Більш конкретно відповідь ,будь-ласка.Чи повинен вестися облік цих відпусток?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд