Інформація по темі "" | Публікації по тегу
29.08.19
5393 1
Друкувати
Обране

Особливості надання додаткової відпустки матері-одиночці

Чи має право на додаткову відпустку терміном десять календарних днів працівниця, яка є одинокою матір’ю та має неповнолітню дитину, яка фактично з нею не проживає та згідно наданих роботодавцю документів при прийнятті на роботу дитина проживає та вчиться відокремлено від матері в інтернаті?

Щоб відповісти на це питання необхідно врахувати, що згідно ст. 19 Закону від 15.11.1996 р. № 504 “Про відпустки,”- додаткова відпустка тривалістю до 10 календарних днів без врахування святкових та неробочих днів щорічно надається жінці, яка працює та має двох та більше дітей у віці до 15 років, або дитину — інваліда, або яка всиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері, в тому числі довгочасного перебування матері в лікувальному закладі, а також особам, які взяли дитину під опіку.

У відповідності до ст. 158 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 р. способи  участі в вихованні дитини та спілкування з ним того із батьків, які мешкають окремо від нього встановлюють органи опіки і піклування. Режим окремого мешкання не позбавляє батьківських прав та обов'язків.

Згідно ст. 1 Закону від 26.04.2001 р. № 4202 “Про охорону дитинства” та ст. 2 Закону від 21.11.1992 р. “Про державну допомогу сім'ям з дітьми” дитиною вважається особа у віці до 18 років, якщо за законом їй не надається  таке право раніше.

Тому одинока мати має право на додаткову відпустку, яка надається працівникам з дітьми до досягнення дитиною повноліття, у тому випадку, якщо вона мешкає окремо від неї.

Юрій Остренко, головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці управління з питань праці. 

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
1
Олена
02.09.2019
Як розлученій жінці довести, що вона теж має право на цю відрустку, бо на підприємствах іноді,вважають, що вона не одинока.Більш конкретно відповідь ,будь-ласка.Чи повинен вестися облік цих відпусток?
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі