985 1

Особливості визначення стажу для щорічної відпустки демобілізованих працівників

У зв'язку із ситуацією в країні досить часто виникає питання, чи входить до стажу для щорічної основної відпустки період увільнення працівника у зв’язку з мобілізацією? Розглянемо це детальніше.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 82 КЗпП до стажу роботи, що надає право на щорічну основну відпустку, зараховується, зокрема, час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково.

Згідно з ч. 3 ст. 119 КЗпП за працівниками, призваними на строкову військову службу,військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб − підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Час, який зараховується до стажу роботи для надання щорічної відпустки:

  • фактичної роботи зі шкідливими, важкими умовами або з особливим характером праці, якщо працівник зайнятий у цих умовах не менше половини тривалості робочого дня, установленої для працівників такого виробництва, цеху, професії або посади;
  • щорічних основної та додаткових відпусток за роботу зі шкідливими, важкими умовами і за особливий характер праці;
  • роботи вагітних жінок, переведених на підставі медичного висновку на легшу роботу, на якій вони не зазнають впливу несприятливих виробничих факторів.

Отже, період увільнення працівників під час мобілізації зараховується до стажу, що дає право на щорічну основну відпустку, а до стажу, що надає право на щорічну додаткову відпустку,− ні.

devisu.ua



загрузка...
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі (1)
Коля
15.10.2016
Не йдуть у відпустку із-за того, що заміна відпускника (тимчасово відсутнього працівника ) не оплачується. За відпускника треба працювати безплатно, а потім цей відпускник буде безплатно працювати за того, хто його підміняв, коли той піде у відпустку. Тому відпустки без оформлення заміщення відпускника не мають сенсу. Таким чином, відпустки накопичуються, і щоб не виплачувати за них компенсацію, законодавством передбачена так звана "ліквідація" держустанов.Тоді усі невикористані дні відпустки анулюються без виплати компенсації, і лише випадково працівник може дізнатися, що його відпусткова компенсація все-таки отримана, але не ним , а його керівництвом. А якщо працівник заявляє, що він ніякої відпусткової компенсації не отримував, керівництво відповідає, що відповідна зарплатна відомість з підписом працівника про отримання відпусткової компенсації згідно акту №... знищена шляхом спалення, а згідно розрахункових повідомлень, відпусткову компенсацію він отримав у повному обсязі.