Інформація по темі "" | Публікації по тегу
06.04.22
15426 5
Друкувати
Обране

Перенесення вихідних під час воєнного стану

Згідно ст. 73 КЗпП України одним зі святкових днів в році є Пасха (Великдень), який припадає на неділю.

Відповідно до ст. 67 КЗпП, якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, то вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто 25 квітня (понеділок) мав би бути вихідним.

Однак Закон України “Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану” № 2136-IX від 15.03.2022 р. (далі – Закон № 2136-IX)  встановив додаткові правила на час війни.

Так, ч. 6 ст. 6 цього Закону № 2136-IX говорить про наступне спеціальне правило: «У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої – п’ятої статті 67 та статей 71 – 73 (святкові і неробочі дні) КЗпП України.»

А це означає, що у період дії воєнного стану не діють вищезазначені статті КЗпП України. Отже, немає офіційних святкових та неробочих днів. Тому за цими загальними правилами, встановленими Законом № 2136-IX, під час війни працівники мають працювати в понеділок 25 квітня 2022 р. з оплатою праці як у звичайний (не святковий) робочий день.

Джерело:
Головне Управлiння Держпрацi в Одеськiй областi
Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це
Коментарі
5
ЗДО
06.04.2022
Доброго дня! У такому випадку, що збільшується норма годин у квітні та кількість робочих днів з 20 до 21 дня?
Наталя ЗДО
06.04.2022
так, 21 роб день 168 год
Лена
06.04.2022
І відпускні за 24/04 оплачуємо як за звичайний календарний день?
Світлана
06.04.2022
Дуже хотілось би отримати однозначну відповідь щодо 24.04. при розрахунку відпускних. Якщо відмінили дію ст.73 КЗпП, чи розраховуємо ми цей день, як звичайний календарний?
Наталія
07.04.2022
Доброго дня! Підкажіть будь ласка як правильно скласти розпорядження про скасування вихідного, який припадає на 25.04.2022 р. Заздалегідь щиро дякую за відповідь.
Залишити коментар:
Для того, щоб роздрукувати текст необхідно авторизуватись або зареєструватись
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі
pw-image
Читайте сайт за ціною чашки кави
Платне користування buhgalter.com.ua передбачає:
  • доступ до новин, статей, довідників
  • безлімітні завантаження бланків
  • відсутність реклами.
Передплатники PRO-доступу, «Бюджетної бухгалтерії», «Оплата праці» та користувачі «FIT-Бюджет» отримують безкоштовний доступ до порталу бонусом до передплати.
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
60
грн/
місяць
Вже передплатили? Увійти
Передплата подовжується автоматично щомісяця, але відмовитися можна у будь-який момент. Я погоджуюсь з користувацькими умовами
ic-acc-pay
×