Інформація по темі "" | Публікації по тегу
buhgalter.com.ua
4575 1
Друкувати
Обране

Переведення працівника на нижчеоплачувану роботу

Під переведенням на іншу роботу розуміють таке переведення працівника, при якому змінюється виконувана ним робота, обумовлена трудовим договором, посада, спеціалізація працівника або місце роботи, тобто змінюється трудова функція працівника. Відповідно до пункту 31 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 6 листопада 1992 року № 9 переведення на іншу роботу означає доручення працівникові роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором.


Переведення на іншу роботу може бути як постійним, так і тимчасовим, у межах одного підприємства та переведення на інше підприємство, в іншу місцевість. Підставою для переведення може бути як ініціатива працівника так і ініціатива власника. Переведення працівників на іншу роботу за ініціативою роботодавця допускається лише за їхньою згодою.

Важливо пам’ятати, що законодавство не передбачає строку попередження працівника, якщо працівника переводять на іншу роботу на постійній основі, крім того, під час переведення випробування за новим місцем роботи (посади) не встановлюється.

Трудове законодавство визначає кілька видів переведення на іншу роботу, серед яких переведення на іншу постійну роботу на тому ж підприємстві, у тому числі переведення на іншу нижчеоплачувану роботу.

Іван Лазарєв звернув увагу, що відповідно до ч. 1 ст. 114 КЗпП у разі переведення працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення. Це означає, що працівники бухгалтерії повинні визначити денний заробіток за новою посадою, розрахувати середньоденну зарплату, яка виплачувалася за попередньою посадою та порівняти розраховані показники. Якщо денний заробіток на новому місці роботи буде менше за середньоденний, працівнику здійснюється доплата до середньоденного заробітку за кожен робочий день протягом перших двох тижнів роботи з дня переведення.

У разі переведення оформляються такі документи: службова записка безпосереднього керiвника про необхiднiсть переведення працівника; заява працiвника, незалежно від того, хто був ініціатором такого переведення; наказ керiвника про переведення працівника з обов’язковим зазначенням, що протягом двох тижнів після переведення працівник отримуватиме заробітну плату за попередньою посадою (у разі переведення на «нижчу» посаду).

Після видання наказу про переведення працівника на іншу постійну роботу (посаду) до його трудової книжки, особової картки (форма № П-2) та інших облікових документів вносять відповідні записи.

Отже, у разі переведення працівника на іншу нижчеоплачувану роботу необхідно враховувати всі нюанси оформлення та оплати такого переведення.

Іван Лазарєв, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Криворізькому регіоні. 

ГУ Держпраці у Дніпропетровській області

env_icon Наш сайт корисний для вас?

Отримуйте першими актуальні новини! env_icon

Підписатися на найактуальнішу розсилку для бухгалтера бюджетної установи

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це


Коментарі (1)
777
27.08.2020
Якщо головний спеціаліст одного відділу рда перевівся в інший відділ рда (інша юридична особа) на провідного спеціаліста то потрібно також порівнювати середньоденну з/п ?
Залишити коментарі:
Ваше ім`я
Коментарі
Для того, чтоб распечатать текст необходимо авторизоваться или зарегистрироваться
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд